Program kina

KINO DOMU KULTÚRY - www.kinopezinok.sk
 • 31. 1.
19.30 h FK: PATERSON
 • 1. 2.
19.30 h MILUJI TĚ MODŘE
 • 2. - 3. 2.
19.30 h VŠETKO ALEBO NIČ
 • 4. - 5. 2.
17.00 h DIVOKÉ VLNY 2
 • 4. - 5. 2.
19.30 h KRUHY
 • 7. - 8. 2.
19.30 h PSIA DUŠA
 • 9., 11., 12., 14. 2.
19.30 h PÄŤDESIAT ODTIEŇOV TEMNOTY
 • 15. 2.
19.30 h FK: MŔTVY MUŽ
 • 16. - 17. 2.
19.30 h LIEK NA ŽIVOT
 • 18. 2.
17.00 h LEGO BATMAN VO FILME  3D
 • 19. 2.
17.00 h LEGO BATMAN VO FILME
 • 18. - 19. 2.
19.30 h T2 TRAINSPOTTING
 • 21. 2.
19.30 h MLČANIE
 • 22. 2.
19.30 h ODYSEA
 • 23. - 24. 2.
19.30 h JOHN WICK 2
 • 26. 2.
19.30 h MUZZIKANTI
 • 28. 2.
19.30 h FK: MOONLIGHT

Začiatok predstavení je o 19.30 hodine, pokiaľ nie je uvedené inak.
Pokladňa je otvorená hodinu pred predstavením.

Rezervácie: http://rezervacie.kinopezinok.sk
ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!


Digitalizáciu kina Domu kultúry Pezinok finančne podporil Audiovizuálny fond
Logo Audiovizuálny fond

Pezinské kultúrne centrum
033/641 20 93, 033/641 39 49
web: www.kinopezinok.sk, e-mail: kulturnecentrumpezinok@stonline.sk


31. utorok 19.30 h.
FK: PATERSON

Paterson je šofér autobusu v rovnomennom mestečku Paterson. Každý Patersonov deň je zdanlivo rovnaký ako ten predošlý: prechádza trasou svojej linky, pozoruje mesto ubiehajúce pred čelným sklom a počúva úryvky rozhovorov. Píše básne do notesa, ide na prechádzku so psom, zastaví sa v baru vždy len na jedno pivo a prichádza domov za svojou ženou Laurou. Život Laury je pravým opakom – všetko sa v ňom neustále mení a každý deň prináša nové sny a nápady. Paterson a Laura sa vzájomne milujú a podporujú: on jej pomáha realizovať najnovšie plány, ona obdivuje jeho básnické nadanie. Film je príbehom víťazstiev a porážok všedného dňa a krásy, ktorá sa skrýva i v tých najmenších detailoch.
V réžii Jima Jarmuscha hrajú: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Jared Gilman, Method Man, Barry Shabaka Henley.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/419764-paterson.
USA, Nem.,Fra., 2016 vstupné: 4,00 €, čl.Fk: 3,00 €, české titulky, 118 min., MP-15

1. streda 19.30 h.
MILUJI TĚ MODŘE

Film rozpráva príbeh mladého maliara Dávida, ktorý žije pod jednou strechou s matkou, ktorá je posadnutá jogou. Má otca záletníka, ktorý ho neustále zásobuje osvedčenými radami, ako dobývať ženy. Osud mu navyše čerstvo nadelí výpoveď z práce v Národnej galérii. Vo výklade zazrie aranžérku Terezu, krásnu bytosť, do ktorej sa zamiluje na prvý pohľad. Ibaže Tereza má priateľa Igora, artistu a hlavne žiarlivca, ktorý vie dobre narábať s nožmi. Aj napriek tomu sa Dávid zo všetkých síl snaží Terezu zaujať. Zdá sa, že sa mu to aj podarilo, ale jedného dňa Tereza záhadne zmizne...
Humorná komédia je dielom scenáristu Jaroslava Papouška, ktorého film Lásky jednej plavovlásky, Černý Petr, alebo kultová trilógia o rodine Homolkových sa zapísali do zlatého fondu česko-slovenskej kinematografie. Hudbu k filmu napísala a naspievala držiteľka Oscara, Markéta Irglová.
V hlavných úlohách sa predstavia Václav Jílek, Denisa Nesvačilová, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Vladimír Kratina, Hana Vagnerová.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/68164-miluji-te-modre.
ČR 2017, vstupné: 4,00 €, česká verzia, 90 min.,MP-12

2.- 3. štvrtok, piatok 19.30 h.
VŠETKO ALEBO NIČ

Prvý film podľa bestselleru Evity Urbaníkovej. Jej najpredávanejšia kniha sa dočkala svojej dlho očakávanej filmovej podoby. Linda a Vanda sú pohľadné tridsiatky, nerozlučné kamarátky a tiež spolumajiteľky malého kníhkupectva. V obchode s nimi pracuje Edo, ktorý tiež túži po láske. Životy tejto trojici zamotá niekoľko mužov. Film je príbehom o vzťahoch, ktoré nás valcujú, o ženskom priateľstve, ktoré nás chráni, o mužoch, na ktorých sa nezabúda... aj keď vlastne nie sú toho hodní.
V romantickej komédii hrajú: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Ľuboš Kostelný, Michal Žembrowski, Pawel Delag, Ondřej Sokol, Zuzana Krónerová.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/403741-vsechno-nebo-nic.
SR,ČR 2017, vstupné: 4,00 €, slovenská verzia, 113 min., MP-15

4.-5. sobota, nedeľa 17.00 h.
DIVOKÉ VLNY 2

Veľká jazda pokračuje! Surfisti vo frakoch sú späť! Mladý tučniak Cody Maverick dal zbohom ľadovým planinám domova a vydal sa na exotický ostrov Pin-Gui, aby sa pred davmi fanúšikov a objektívmi kamier zúčastnil surfového šampionátu. Bola z toho veľká sláva, Cody našiel sám seba a tiež kamarátov. Všetci sa teraz vracajú v novom dobrodružstve plnom veľkých divokých vĺn a surferskej zábavy. Cody, surfujúce kura Joe a plavčíčka Lani sa dajú dokopy s partiou piatich surfistov, ktorí sú silní machri a vyhľadávajú vo vlnách len ten najtvrdší adrenalín. Táto veľká päťka vezme Codyho a jeho kamarátov na cestu na to najlegendárnejšie surferske miesto na Zemi, do surferského raja, kde sú vlny naozaj divoké.
Animovaný film.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/452493-divoke-vlny-2.
USA 2017, vstupné: 4,00 €, slovenský dabing, 84 min., MP

4.-5. sobota, nedeľa 19.30 h.
KRUHY

Slávny horor o znepokojivom videu, ktorého diváci umierali presne týždeň potom, čo ho videli, práve napísal ďalšiu kapitolu. Príbeh o vraždiacom filme je považovaný len za hororovú historku, no napriek tomu študentku Juliu znepokojuje zmena správania jej priateľa Holta, ktorý údajne toto video videl. Napriek jeho varovaniu si video zvedavé dievča pozrie. Nepochopiteľný zostrih zdanlivo nesúvisiacich scén korunuje telefonát, v ktorom jej neznámy hlas oznámi, že presne za týždeň zomrie. Keďže ju od tej chvíle začnú rôzne desivé udalosti sprevádzať doslova na každom kroku, neberie Julia varovanie na ľahkú váhu. Čoskoro jej tiež dôjde, že jedinou nádejou na prežitie je pochopenie videa, ktorým Samara, dievča zo studne, vyslala svetu zašifrovaný odkaz. Pátranie po Samariinom desivom osude zavedie Juliu na cestu, kde je jej život v rovnakom ohrození, ako keby na smrť odovzdane čakala doma.
V horore hrajú: Bonnie Morgan, Matilda Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki, Aimee Teegarden, Vincent D´Onofrio.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/230337-kruhy.
USA 2017, vstupné: 4,00 €, slovenské titulky, 102 min., MP-15

7.- 8. utorok, streda 19.30 h.
PSIA DUŠA

Všetky psy idú do neba... teda okrem tých, ktorí si ešte nesplnili poslanie tu na zemi! Vo filmovom spracovaní obľúbenej knihy W. Bruca Camerona prináša renomovaný režisér Lasse Hallström na plátna kín príbeh oddaného chlpáča, ktorý postupne prichádza na to, že na svet prišiel preto, aby ľudí učil smiať sa a milovať. Duchaplné, dojímavé, a neraz aj vtipné rozprávanie jedného psa ponúka jeho vlastný psí pohľad na medziľudské a ľudsko-psie vzťahy. Okrem iného nám pripomína, že láska nikdy neumiera, skutoční priatelia nás nikdy neopustia a každé stvorenie má na svete svoje jedinečné poslanie.
Hrajú: Britt Robertson, Dennis Quaid, Josh Gad, Peggy Lipton, Juliet Rylance, John Ortiz.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/195299-psi-poslani.
USA 2017, vstupné: 4,00 €, český dabing, 100 min., MP-12

9. 11.- 12. 14. štvrtok, sobota, nedeľa, utorok 19.30 h.
PÄŤDESIAT ODTIEŇOV TEMNOTY

Jamie Dornan a Dakota Johnson sa vracajú ako Christian Grey a Anastasia Steeleová v Päťdesiatich odtieňoch temnoty – druhej kapitole milostného príbehu, ktorý vychádza z celosvetového knižného fenoménu. Odmietnutý Christian Grey sa pokúsi presvedčiť Anastasiu, aby obnovili ich vzťah. Tá súhlasí, avšak len pod podmienkou, že sa zmenia pravidlá, na ktorých doteraz ich vzťah fungoval. Vo chvíli, keď sa medzi nimi začne obnovovať dôvera a do ich spolunažívania sa vráti stabilita, začnú sa okolo nich motať temné tiene z Christianovej minulosti. Ich cieľom je zničiť spoločnú budúcnosť páru.
V pokračovaní hrajú: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Marcia Gay Harden, Eloise Mumford, Victor Rasuk, Luke Grimes, Jennifer Ehle, Rita Ora, Max Martini a Kim Basinger.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/383550-padesat-odstinu-temnoty.
USA 2017, vstupné: 4,00 €, slovenské titulky, 117 min., MP-18

15. utorok 19.30 h.
FK: MŔTVY MUŽ

Hypnotická „roadmovie“ o zvláštnej ceste do večnosti, sprevádzaná pôsobivou hudbou kanadského rockera Neila Younga. Niekedy v druhej polovici 19. storočia putuje William Blake k západným hraniciam Ameriky za prácou. Do mestečka, kde sa končia koľajnice i posledné stopy civilizácie, prichádza ako mladý účtovník – sľúbené miesto v továrni však nezíska. Károvaný oblek s vestičkou a kovové rámy okuliarov len násobia dojem človeka z „inej planéty“, ktorým pôsobí na tamojšiu komunitu. Po sérii nehôd sa stáva štvancom, stretáva sa s čudáckym a robustným Indiánom s menom Nobody (Nikto) a putuje v jeho spoločnosti, prenasledovaný trojicou najatých zabijakov. Réžia a scenár: Jim Jarmusch.
Hrajú: Johnny Depp, Gary Farmer, Lance Henriksen, Michael Wincott, Gabriel Byrne, John Hurt, Mili Avital, Crispin Glover, Iggy Pop, Alfred Molina, Robert Mitchum.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/4742-mrtvy-muz.
USA, Japonsko, Nemecko 1995, vstupné: 4,00 €, čl. Fk: 3,00 €, české titulky,121 min., MP-15

16.- 17. štvrtok, piatok 19.30 h.
LIEK NA ŽIVOT

Ako to už často býva, dramatické udalosti začínajú väčšinou veľmi nenápadne. Mladý a ambiciózny manažér Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadriadených jednoduchú úlohu. Priviezť zo sanatória pána Pembrokea, nenahraditeľnú hlavu ich spoločnosti. Liečebňa, kam sa pred časom uchýlil a podľa posledného odoslaného listu sa z nej ani nechce len tak rýchlo vrátiť, sa nachádza v zastrčenom kúte švajčiarskych Álp. Jej personál tu poskytuje životom a prácou vyčerpaným boháčom špeciálnu očistnú liečbu. Ale ponúkané zázračné procedúry možno nie sú tak úplne bežné a pobyt tu až tak úplne dobrovoľný… Režisér Gore Verbinski dokázal vďaka svojej obrazotvornosti a filmárskemu umeniu vybudovať tajomnú a napínavú atmosféru, v ktorej sa ľudská myseľ ohýba a stráca schopnosť rozoznať realitu a sen. Liek na život je vďaka tomu filmovou udalosťou presahujúcou žánrové škatuľky.
V mysterióznom trileri hrajú: Dane DeHaan, Jason Isaacs, Mia Goth, Adrian Schiller.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/66465-lek-na-zivot.
USA, Nemecko 2017, vstupné: 4,00 €, slovenské titulky, 146 min., MP-15

18. sobota 17.00 h. 3D 6,00 €
19. nedeľa 17.00 h. 4,00 €
LEGO BATMAN VO FILME

Obrovský obchodný i divácky úspech LEGO príbehu, povzbudil tvorcov k nakrúteniu samostatného animovaného dobrodružstva vodcu celej skupiny – LEGO Batmana. V Gothame sa chystajú veľké zmeny. Ak chce Batman zabrániť tomu, aby v meste prevzal moc Joker, ktorý samozrejme nemá v pláne nič dobré, musí prehodnotiť pohľad na svoju doteraz fungujúcu jednočlennú skupinu občianskej sebaobrany a snažiť sa spolupracovať i s ostatnými a možno, ale naozaj len možno – sa naučiť trochu uvoľniť a získať nadhľad...
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/392898-lego-r-batman-film.
USA 2017, vstupné: 4,00 €, 3D: 6,00 €, slovenský dabing 104 min., MP

18.- 19. sobota, nedeľa 19.30 h.
T2 TRAINSPOTTING

Režisér Danny Boyle sa vracia, aby natočil dlhoočakávané pokračovanie legendárneho filmu. Prešlo 20 rokov, odkedy Mark okradol svoju partiu o 16 tisíc libier a zmizol. Teraz sa vracia domov – čistý, no s bremenom minulosti a pocitom viny, spustí ďalší kolotoč nepredvídateľných okolnosti.
Hrajú: Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle, Ewen Bremner, Kelly Macdonald,Shirley Hernderson.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/338822-t2-trainspotting.
VB 2017, vstupné: 4,00 €, slovenské titulky, 109 min., MP-15

21. utorok 19.30 h.
MLČANIE

V polovici 17. storočia je Japonsko úplne uzavreté kontaktu so západnými mocnosťami. Kresťanstvo je tu postavené mimo zákon a kresťania sú za svoju vieru kruto prenasledovaní. Dvaja portugalskí jezuiti, otec Rodrigues a otec Garupe, sa vydávajú do zeme vychádzajúceho slnka s veľmi nebezpečným cieľom: nájsť svojho učiteľa, otca Ferreira, ktorý sa údajne zriekol viery. Japonskí feudalisti a vládnuci samurajovia sú odhodlaní kresťanstvo vo svojej zemi vyhubiť. Šíriť slovo Božie je jeden z najťažších zločinov. Mladých mníchov čaká tá najťažšia skúška viery a vytrvalosti, na ktorú vôbec nie sú pripravení... Historickú drámu Mlčanie (Silence) nakrútil oscarový režisér Martin Scorsese podľa románu Mlčanie od japonského spisovateľa Šúsaku Endó.
V hlavných úlohách sa predstavia: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Ciarán Hinds.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/227578-mlceni.
Mexiko, Taiwan, USA 2017, vstupné: 4,00 €, české titulky, 160 min., MP-12

22. streda 19.30 h.
ODYSEA

Výpravná a hviezdne obsadená biografia rodiny Cousteau, ktorá pred našimi očami otvorila tichý svet pod morskou hladinou. Rok 1946. Kapitán Jacques Cousteau si vďaka vynálezu akvalungu môže dovoliť vysnívanú vilu pri Stredozemnom mori. Svojich synov Philippa a Jeana-Michela zasväcuje do tajov potápania a zázračného sveta ticha. Zdánlivo idylické rodinné súžitie naruší Jacquesova túžba po dobrodružstve a dobývanie nesmierneho priestoru pod  vodnou hladinou. Je pre to ochotný obetovať všetko. Aj vzťah s citlivým Philippom. Roky potom spája oboch mužov láska  k oceánom. Otec ich však túži dobývať a syn chrániť.
V podmanivej ceste do sveta ticha hrajú: Audrey Tautou, Lambert Wilson, Pierre Niney, Chloe Hirschman, Benjamin Lavernhe.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/52445-odysea.
Francúzsko 2016, vstupné: 4,00 €, české titulky, 122 min., MP-15

23.- 24. štvrtok, piatok 19.30 h.
JOHN WICK 2

Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete.
V akčnom trileri hrajú: Keanu Reeves, Ruby Rose,Ian McShane, Bridget Moynahan, Laurence Fishburne.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/60883-john-wick-2.
USA 2017, vstupné: 4,00 €, slovenské titulky, 122 min., MP-15

26. nedeľa 19.30 h.
MUZZIKANTI

Romantický hudobný film režiséra Dušana Rapoša. Muzzikanti sú filmom plným pesničiek a melódií, od folklórnych koreňov až po mladú rockovú súčasnosť. Dej sa odohráva na česko-slovensko-poľskom trojmedzí v drsnom, ale pôvabnom kraji Těšínskeho Sliezka. Drsný rocker Izzy, so svojou priateľkou prevádzkuje horský kemp. Pokojný život dvojice však naruší príchod partie hudobníkov z Prahy. V jej čele stojí Martin Dejdar, ako hasnúca popová hviezda a Maroš Kramár ako hudobný producent. Vo filme sa objaví i spevák a skladateľ Jaromír Nohavica, ktorý si zaspieva i
 zahrá samého seba.
Hrajú: Pavel Kříž, Michalina Olszańska, Martin Dejdar, Maroš Kramár, Sara Sandeva, Markéta Konvičková, Patrik Děrgel, Magdalena Wronková, Eva Vejmělková, Jaromír Nohavica, Norbert Lichý, Halina Mlynková, Pavel Callta, Pavel Šiška, Leoš Mareš, Peter Cmorík, Jakub Kohák.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/451893-muzzikanti.
ČR 2017, vstupné: 4,00 €, česká verzia, 109 min., MP-12

28. utorok 19.30 h.
FK: MOONLIGHT

Nadčasový príbeh dospievania a hľadaní samého seba je zasadený do drsných kulís okrajových štvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje miesto v prostredí, v ktorom často rozhoduje právo silnejšieho, zatiaľ čo jeho vnútorný svet sa plní láskou, bolesťou aj túžbou. Moonlight zachytáva univerzálnu tému priateľstva a sexuálnej identity v troch rôznych životných etapách od detstva až po dospelosť. Je zároveň portrétom mladého človeka, súčasných amerických predmestí aj nepostrehnuteľných síl, ktoré formujú ľudské životy. Nekonvenčný spôsob rozprávania, vynaliezavá vizuálna zložka a mimoriadne herecké výkony vyniesli snímke Zlatý glóbus za najlepší film (drámu).
Hrajú: Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson, Alex R. Hibbert, Janelle Monáe, Naomie Harris a ďalší.
Bližšie informácie o filme: http://www.csfd.cz/film/443928-moonlight.
USA 2016, vstupné: 4,00 €, čl.Fk: 3,00 €, české titulky, MP-12