Program Schaubmarovho mlyna / SNG

 
 
 • 7. 10. 2018
  15.30 - 17.00 h
Rukolapne / workshop modelovania
Vyskúšajte si prácu s hlinou a technikou modelovania. Deti aj dospelí si pod vedením lektora a keramikára Jána Granca ml. vyrobia drobný dekoratívny alebo úžitkový predmet.
Vstupné: 4 € pre dieťa/dospelého
Na workshop sa netreba prihlasovať, stačí len prísť.
 • 13. 10. 2018
  16.00 - 20.00 h
Spoločenstvo úľa / vernisáž
Včelí úľ bol inšpiráciou sochárskeho sympózia, ktoré v Schaubmarovom mlyne prebiehalo od 12. do 18. septembra. Výsledky práce zostavy Anton Čierny, Jaroslav Kyša, Patrik Kovačovský, Katarína Hládeková, Juraj Rataj, Martin Piaček, Radovan Čerevka a Dávid Demjanovič predstavíme počas jednodňovej výstavy spojenej s vernisážou. Pozývame!
Vstup voľný
 • 14. 10. 2018
  15.30 - 17.00 h
Kresliaci stroj / workshop
Schaubmarov mlyn poháňa množstvo kolies, ktoré fungujú na základe jednoduchého princípu. Aký princíp to je a ako sa dá ľahko využiť v umení, sa dozviete u nás a spoločne si vyrobíme kresliaci stroj. Program je technicky náročnejší, preto je vhodný pre deti až od 10 rokov.
Vstupné: 4 € pre dieťa/dospelého
Na workshop sa netreba prihlasovať, stačí len prísť.
 • 21. 10. 2018
  16.00 - 17.00 h
Kurátorský výklad Viery Kleinovej k výstave Z kruhu von
Podľahnúť zenovej príťažlivosti hrnčiarskeho kruhu, vábeniu engob a glazúr alebo hľadať neoverené a neisté trasy navzdory zaužívaným historickým, technologickým, materiálovým i mentálnym trajektóriám? A aké signály vysiela keramika dnes, vo svete, kde sa už takmer všetko odohráva digitálne a virtuálne? Odpovede budeme hľadať počas kurátorského výkladu Viery Kleinovej.
Vstupné: 3 €
 • 24. 10. 2018
  17.00 - 19.00 h
Na kus reči o Schaubmarovom mlyne / rozhovor  
Chcete vedieť viac o tom, na čom pracujeme a čo plánujeme v Schaubmarovom mlyne? Príďte sa nás opýtať! Štartujeme sériu večerov Na kus reči, počas ktorých budete mať možnosť dozvedieť sa priamo od nás viac o našich aktivitách, či už je to obnova sadu, mlynského areálu alebo programy pre verejnosť, ktoré chystáme.
Vstup voľný


 

Čo u nás uvidíte
Expozícia mlynárstva
Spoznajte očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálffyovci a od polovice 19. storočia patril štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Na návšteve mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.

INFO
Schaubmarov mlyn je možné si pozrieť len v sprievode lektorov. Počas víkendov sa komentované prehliadky konajú každú celú hodinu. Pre informácie o vstupnom pozrite cenník.

Bližšie informácie o všetkých podujatiach získate v Schaubmarovom mlyne / SNG na Cajlanskej ceste 255.
Telefón: 033/640 40 35, 0911 334 552, e-mai: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk, web: www.sng.sk.