13. ročník projektu Otvor srdce, daruj knihu

Stovky stálych podpLogoorovateľov, ale aj milovníkov kníh budú mať opäť možnosť zdieľať svoje nadšenie s našimi najmenšími. Nadácia REVIA spúšťa už 13. ročník projektu OTVOR SRDCE, DARUJ KNIHU po celom Malokarpatskom regióne.

Kedy ste naposledy darovali niekomu knihu? Tento rok máte jedinečnú šancu pridať sa
k vyše 200 darcom a stať sa “knižným škriatkom”. Spolu sa snažíme potešiť deti, ktoré nemajú to šťastie dostať svoje obľúbené príbehy a verte, neželajú si len Harryho Pottera.
Nadácia REVIA už 13 rokov prostredníctvom nadšených podporovateľov sprostredkúva deťom z rôznych kútov nášho regiónu encyklopédie, detektívky, či rozprávky od výmyslu sveta, a tým im zmysluplne robí Vianoce o čosi  kúzelnejšie.  

S vašou pomocou sa nám podarilo v predchádzajúcich ročníkoch splniť priania vyše 1 700 deťom, pričom išlo o knižky v hodnote neuveriteľných 15 000 eur.

Spisovateľka Veronika Šikulová o projekte Otvor srdce, daruj knihu hovorí: „Aj tieto deti napísali Ježiškovi, kúpte im knihu! Staňte sa Ježiškom, urobte radosť neznámemu chlapcovi alebo dievčaťu!“

Ako to celé funguje?Plagát projektu
Veľmi jednoducho:

  • Navštívte vybrané kníhkupectvo v našom regióne.
  • Nájdete tu knižky označené štítkami: Otvor srdce, daruj knihu.
  • Vyberte si, ktorá sa vám zapáči a zakúpte ju.
  • Nadácia REVIA v spolupráci s príslušným kníhkupectvom knižku odovzdá mladému čitateľovi pod stromček.


Ak by ste mali pochybnosti opýtajte sa priamo v kníhkupectvách, Artforum Pezinok (Kollárová ul., PK),  Folly (OC Kocka, Modra), Arch Books (Fakulta architektúry STU) a Panta Rhei (OC Plus, Pezinok)


"Vďaka nášmu daru deti budú vedieť nielen, ako sa volá najvyššia hora Himalájí, koľko druhov vtákov u nás žije a koľko hviezd svieti na oblohe - ale tiež, kde hľadať dobro a zlo." Povedal spisovateľ a podporovateľ čítania Márius Kopcsay.

Nasaďte si svoju tajnú škriatkovskú čapicu a od prvej adventnej nedele do konca decembra potešte deti spod Malých Karpát.

Ďakujeme!


Už 20 rokov s Vami a pre Vás
Vaša REVIA - Malokarpatská komunitná nadácia

Lucia Finková