Drumfest Slovakia - Festival plný bubnov

Festival s bubeníkmi v hlavnej úlohe sa udeje 20. mája 2017 v Pezinku. Zahrá na ňom jeden z najkreatívnejších bubeníkov planéty Benny Greb (Nemecko). Po jeho tohtoročných koncertných zastávkach v Tel Avive a New Yorku zavíta aj na Slovensko. Vystúpenie tohto špičkového umelca bude vyvrcholením nového originálneho festivalu v Pezinku DRUMFEST SLOVAKIA.

Ako by to bolo, keby na prvom ročníku festivalu s týmto názvom neúčinkoval najznámejší slovenský bubeník Martin Valihora? Na pódiách ste ho mohli zažiť s množstvom hudobníkov rôznych žánrov. Jeho sólo vystúpenia nie sú časté, takže sa môžeme tešiť na niečo špeciálne.

Českú scénu zastupuje mladý talentovaný hráč na bicie nástroje a hudobný skladateľ Dali Mraz.  Napriek svojmu nízkemu veku má za sebou množstvo zaujímavých spoluprác so zahraničnými bubeníkmi a ďalších muzikantmi.

Okrem uvedených troch bubnových perfomance sú pripravené aj workshopy. Latinskoamerické rytmy nám priblíži perkusionista Eddy Portella, pôvodom z Peru. Hru na originálnom rytmicko melodickom nástroji WoodPack predvedú Boris Čellár a Michal Fedor.

Počas celého dňa bude v priestoroch Domu kultúry v Pezinku prebiehať výstava bicích nástrojov a činelov od renomovaných značiek.

Ako nás informoval autor projektu a hlavný organizátor festivalu Petter Bittner z Občianskeho združenia P. R. D. /Pezinské rozprávkové divadlo/, festival nie je určený iba bubeníkom - svoje si na ňom nájde každý milovník rytmickej hudby. Pre návštevníkov sú prichystané viaceré prekvapenia. Súčasťou programu je aj špeciálna spomienka na bubenícku legendu Ďura Černého z Tublatanky, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami.

Informácie o programe, vstupenkách nájdete zatiaľ na facebookovej stránke, udalosti DRUMFEST SLOVAKIA a na http://feelme.sk/drumfest-slovakia. Predpredaj vstupeniek je zabezpečený prostredníctvom siete ticketportal. Lístky bude možné zakúpiť aj na mieste.

Predpredaj vstupeniek:
https://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=23262&iframe

Organizátor: Občianske združenie P.R.D. /Pezinské rozprávkové divadlo/ - Petter Bittner, Rasťo Kuttner, Lajo Slimák + rodiny a kamaráti

Spoluorganizátori: Braňo Kutiš a all4drums.com, PEZINSKÉ KULTÚRNE CENTRUM

Partneri: MEINL, GEWA music, DW, GRETSCH, GIBRALTAR, PDP, SABIAN, AudioMaster s.r.o. – oficiálny dovozca Sabian, PAISTE, UFIP, YAMAHA, WERTHEIM, MESTO PEZINOK, Tomra Sorting s. r. o., MKN REVIA, SATINA, s.r.o., LALIA PIZZERIA RISTORANTE, TAHO MUSIC, FIDAT, BACKLINE, TOP DENTAL, Jirko Vitáloš, Braňo Poláček Photography, Jakub Šteinecker Videography, U vínnej mušky, ...

Hlavný mediálny partner: Radio_FM
Mediálni partneri: Pezinčan, TV PEZINOK, slovakdrummer.sk, ...
Ďalších partnerov priebežne dopĺňame.

 


Dátum:   20. 05. 2017, od 16:00 h
Miesto:   Dom kultúry
Kontakt: Petter Bittner, organizátor; tel.: 0905 848 443, e-mail: petterbittner@gmail.com