Dychovky v Preši 2017

Festival Dychovky v Preši je osobitým festivalom v sérii festivalov na Slovensku. Má svoju pevnú dramaturgiu, svoju "vôňu", svoj osobitý esprit. XVII. ročník najväčšieho Medzinárodného súťažného festivalu malých dychových hudieb  Dychovky v Preši na Dychovky v PrešiSlovensku je pripravený.

Desiatky slovenských dychových hudieb a aj mažoretkových  súborov, ale aj veľa rakúskych, poľských, maďarských, nemeckých , švajčiarskych či špičkových moravských kapiel už predviedlo svoje umenie zasvätenému pezinskému publiku.
Všetko, čo sa každoročne počas štvordňového festivalu udeje, majú "na svedomí" organizátori Dychová hudba Cajlané, Pezinské kultúrne centrum  a Fanklub DH Cajlané, ktorý pre Vás opäť pripravili sviatočné dni s dychovou hudbou, a to na 10. až 13. augusta  2017.

Samozrejme treba poďakovať sponzorom.
Tento projekt finančne podporili, Bratislavský samosprávny kraj, mesto Pezinok, SOZA, OOCR Malé Karpaty, Nadácia Revia, Poisťovňa  Generali a.s., Nadácia ZSE, Stavoimpex  Holič spoločnosť s.r.o.
Mediálni partneri: TV Pezinok, Pezinčan, Pezinsko, Rádio Regina, OC Plus.

Každým rokom sa na náš festival vracajú dychovky z minulých ročníkov a samozrejme hlásia sa aj nové, ktoré sa chcú popasovať o nášho diváka – návštevníka. Tak je tomu i tento rok. Pozvanie prijali dychové orchestre z Česka,  Rakúska, Švajčiarska a zo Slovenska.

Vážení spoluobčania a návštevníci Zámockého parku, už teraz Vás upozorňujeme, že Zámocký  park bude od 6.00 h 12. augusta až do 14. augusta 2017 do 12.00 h uzatvorený pre verejnosť. Vstup bude umožnený iba pre návštevníkov festivalu.
Toto opatrenie je nutné z dôvodu zabezpečenia tribúny, zastrešenia, ozvučenia, sedenia pre návštevníkov, bufetu na občerstvenie a ďalšieho technického zabezpečenia festivalu.


Ďakujem Vám za pochopenie a verím, že úspech tohto kultúrneho podujatia je spoločným želaním.
Nie je treba pripomínať, že i tohto roku sa opäť snúbi krása hudby, piesní a krojov, za ktorými mnohí z Vás tak radi chodíte.
Takže uvidíme sa druhý augustový víkend a za každého počasia, pretože je to tradícia. Dychová hudba, tá vždy oblohu vyčistí, o srdciach ani nehovorím.PROGRAM FESTIVALU:


Dátum:   10. 08. 2017 - 13. 08. 2017,
Miesto:  
Kontakt: František Féder; tel.: 0905 342 261, e-mail: fff@rsb.sk