Aj pre rodičov začala fungovať informačná linka podpory

Táto informácia bola publikovaná od 23. 03. 2020 do 23. 04. 2020

Epidémia koronavírusu priniesla prísne opatrenia, ktoré úplne zmenili fungovanie nášho školského systému. Dramaticky zasiahla aj do životov rodičov. Keďže sú zatvorené všetky školy, rodičia trávia s deťmi celé dni. Každý deň sa s nimi učia, mnohí popri tom musia pracovať. Sociálne kontakty medzi deťmi – rovesníkmi sú minimálne, lebo rodiny zostávajú väčšinu času vo svojich domácnostiach.

Nie je jednoduché ani nahradiť deťom aktivity, na ktoré boli predtým zvyknuté, lebo  možnosti, ako im spestriť každodenný program, sú úplne obmedzené. Zvládať toto všetko a popritom sledovať aj vývoj v oblasti školstva je pre nejedného rodiča veľmi náročné.


Komu je telefonická Rodičovská Linka určená

Mesto Pezinok sa v tejto súvislosti rozhodlo spustiť informačnú linku podpory pre rodičov detí materských a základných škôl, ktorá bude dostupná:

  • každý pondelok, utorok, stredu a piatok od 9.00 do 12.00 hod.
  • na telefónnych číslach 033/6901 305 alebo 033/6901 306

 

Aké typy informácií bude Rodičovská Linka poskytovať

Prostredníctvom Rodičovskej Linky podpory budú pracovníci školského úradu z Mestského úradu v Pezinku, Viera Tóthová a Erik Špaňo, poskytovať rodičom telefonické informácie o aktuálnom vývoji situácie v školských zariadeniach na území nášho mesta.

Od stredy 25.3.2020 pribudne aj poradenská linka. Na telefónnom čísle 033/ 6901 301 bude každý pondelok, stredu a štvrtok v čase od 14.00 do 16.00 h poskytovať svoje rady špeciálna pedagogička p. Martinovská. Poradí rodičom, ako si rozvrhnúť domáci čas štúdia, ako sa s deťmi učiť efektívne, ako ich naučiť dodržiavať hygienické pravidlá, ako im vysvetliť opatrenia, ktoré dnes v súvislosti s koronavírusom vnímajú aj ony,  aby sa ich nebáli a dokázali ich pochopiť atď.

Dúfame, že tieto  linky budú pre rodičov užitočné a pomôžu im preklenúť komplikované obdobie, ktoré dnes so svojimi deťmi zažívajú.


Školský úrad
Mestský úrad v Pezinku