Spustili sme objednávanie rúšok - prednosť majú seniori

Táto informácia bola publikovaná od 26. 03. 2020 do 10. 04. 2020

Ilustračný obrázokNedostatok ochranných rúšok zdvihol ohromnú vlnu solidarity. Na popud vedenia mesta vznikla 23.3.2020 iniciatíva pod názvom Rúška pre Pezinok, v rámci ktorej sa v priebehu pár dní zorganizovali dobrovoľníci ochotní pomôcť občanom mesta.

Dobrovoľníci z mestskej dobrovoľníckej dielne už niekoľko dní šijú v estrádnej sále Domu kultúry Pezinok rúška pre Pezinčanov za prísnych hygienických podmienok.

Výroba prebieha každý pracovný deň od 9.00 do 18.00 h, v piatok do 16.00 h. Výsledkom sú dvojvrstvové rúška zo 100 % bavlny a trojvrstvové rúška z netkanej medicínskej textílie. Oba typy možno prať v práčke, vďaka čomu sú použiteľné opakovane. V prvý deň dobrovoľníci vyrobili 220 rúšok, od druhého dňa sa ich počet vďaka technológii dvoch šikovných Pezinčanov – obuvníka, ktorý sa venuje výrobe exkluzívnej obuvi, Juraja Chalanyho a fotografa Michala Šebeňu – vyšplhal na 600 rúšok za hodinu.


Možnosti objednania ochranných rúšok

Ochranné rúška z produkcie mestskej dielne budú distribuované pre obyvateľov s trvalým pobytom v Pezinku zadarmo, a to prostredníctvom rôznych služieb a dobrovoľníkov. Budú dodávané v mikroténových vreckách s informáciou, ako sa starať o rúško.
Najskôr budú dodávané najstarším spoluobčanom nad 65 rokov a iným rizikovým skupinám. Postupne aj ostatným obyvateľom. Nezohľadňujeme preto poradie objednávok a prosíme o trpezlivosť, budeme sa snažiť doručiť vám rúška čím skôr.


Rúška pre Pezinok - objednávanie rúšok zdarma (plagát)Rúško si môžete objednať:

  • vyplnením elektronického formulára, ktorý nájdete v tomto odkaze https://bit.ly/2UfLdEV
  • telefonicky na telefónnom čísle 033/6901 190 v pracovných dňoch od 09:00 do 12:00 hod.


Poznámka k elektronickej objednávke:
Pre seniorku alebo seniora nad 65 rokov s trvalým pobytom v Pezinku, ktorí nepoužívajú internet, môžu rúško elektronicky objednať aj iní členovia rodiny, musia však do formulára uviesť údaje seniorky/seniora a adresu v rámci Pezinka, kam majú naši dobrovoľníci rúško doručiť. Ďakujeme za pochopenie.

Ako sme už uviedli, všetky rúška distribuujeme zadarmo pre obyvateľov s trvalým pobytom v našom meste. Iniciatívu Rúška pre Pezinok však môžete podporiť dobrovoľným príspevkom na transparentný účet mesta Pezinok:

  • banka: Slovenská sporiteľňa
  • číslo účtu v tvare IBAN: SK91 0900 0000 0051 6124 5466
  • správa/poznámka pre prijímateľa: RÚŠKA PRE PEZINOK

 

Príspevky budú použité na nákup ďalšieho materiálu na výrobu rúšok a na zabezpečenie ochranných prostriedkov pre dobrovoľníkov. Celý tím iniciatívy Rúška pre Pezinok vám zo srdca ďakuje!

Ďalšie podrobnosti a informácie o iniciatíve mesta Rúška pre Pezinok nájdete na špeciálnej facebook stránke: https://www.facebook.com/ruskaprepezinok. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto iniciatívy zapojili alebo ešte len zapoja akoukoľvek formou!

Ďakujeme aj všetkým ďalším nezištným obyvateľom, ktorí doteraz z vlastnej iniciatívy zabezpečili už ohromný počet rúšok, a stále pomáhajú a šijú pre svojich blízkych, susedov a obyvateľov mesta.