Do karanténneho centra v Pezinku boli repatriovaní ďalší občania SR

Táto informácia bola publikovaná od 27. 03. 2020 do 01. 04. 2020

Ilustračné fotoVčera (26.3.2020) skoro ráno a neskoro v noci bolo do dočasného karanténneho centra Ministerstva vnútra SR, ktoré vzniklo v areáli Strednej odbornej školy Policajného zboru v Pezinku, umiestnených ďalších 36 občanov SR repatriovaných tentoraz z holandského Haagu, 22 repatriantov, slovenských občanov, vracajúcich sa z Kuby a jeden dobrovoľne prihlásený z Trnavy, ktorému bola doporučená karanténa. Celkový počet repatriantov k 26.3.2020 tak dosiahol počet 136.

K poslednému občanovi z Trnavy chceme uviesť, že pobyt v karanténnom centre môžu absolvovať aj občania SR, ktorí sa vracajú individuálne zo zahraničia, a počas povinnej 14-dňovej karantény, ktorá platí aj pre nich, sa obávajú, aby v prípade, ak by boli pozitívni na COVID -19, neohrozili svoju rodinu.

Na základe informácií z Okresného úradu v Pezinku prevoz občanov zabezpečovalo Ministerstvo vnútra SR. U všetkých repatriantov boli vykonané všetky bezpečnostné a hygienické opatrenia v zmysle nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR. Po príchode mali pripravené ubytovanie a stravu. Obe repatriačné akcie prebehli bez akýchkoľvek problémov. Situácia v karanténnom centre v Pezinku je pokojná a bez problémov. Dočasné karanténne centrum opustila iba jedna rodina s dvoma maličkými deťmi. Boli premiestnení do iného karanténneho centra, ktoré lepšie vyhovuje pobytu rodín s maloletými deťmi.
 

Erika Liptáková
Oddelenie propagácie, komunikácie a IT
Mestský úrad v Pezinku