Primátor Pezinka sa stretol s predsedom BSK, DSS v Pezinku sa personálne stabilizuje

Táto informácia bola publikovaná od 20. 04. 2020 do 23. 04. 2020

Ilustračné fotoV sobotu 18.4.2020 sa v Pezinku stretli na neformálnom pracovnom stretnutí primátor Pezinka Igor Hianik a predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba. Cieľom tohto stretnutia bolo vzájomné informovanie sa o aktuálnej situácii a prijatých opatreniach v súvislosti s epidémiou koronavírusu v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov na Hrnčiarskej ulici v Pezinku (DSS Pezinok) v pôsobnosti BSK.

Obom stranám – mestu aj kraju – záleží na čo najskoršej stabilizácii situácie v DSS i na zamedzení ďalšieho šírenia koronavírusu v meste. Preto sa I. Hianik a J. Droba dohodli na vzájomnej spolupráci a koordinácii svojich postupov.

Mesto Pezinok bude prostredníctvom primátora priebežne informovať BSK o postupe a opatreniach mesta, lokálnej situácii či otázkach obyvateľov napr. ohľadne DSS Pezinok. Z uvedeného dôvodu bude primátor Pezinka členom Krízového štábu BSK. Vďaka tomu bude mesto vedieť informovať aj obyvateľov o opatreniach župy na zamedzenie šírenia koronavírusu v Pezinku.

Ako včera (19.4.2020) informoval Úrad BSK v svojej tlačovej správe, do DSS v Pezinku nastúpila 18.4.2020 krízová manažérka, ktorá sem prišla z BSK, s ďalšími personálnymi posilami. Prioritou krízového vedenia DSS je:

  • posilnenie personálnych kapacít,
  • celková stabilizácia situácie,
  • zavedenie ochranných opatrení v zariadení.


V DSS v Pezinku je momentálne 62 klientov, o ktorých sa stará 21 zamestnancov. Pozitívne testovaní klienti sú už v tejto chvíli fyzicky oddelení od tých s negatívnym výsledkom. Tým sa aj riziko prenosu vírusu znížilo na minimum.

Samosprávny kraj zároveň informoval, že po dohode s regionálnym hygienikom našiel také riešenie, aby všetci klienti DSS zostali v Pezinku. To znamená, že DSS nebude fungovať ako karanténne zariadenie kraja pre klientov s COVID-19.

„Chcem sa pripojiť k slovám predsedu BSK J. Drobu a poďakovať sa aj v mene nášho mesta zamestnancom župného Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov v Pezinku za ich statočnosť a obetavú starostlivosť o klientov zariadenia v predchádzajúcich neľahkých dňoch. Tam, kde to bude v našich silách, budeme župe nápomocní, aby sa situácia v DSS čo najskôr stabilizovala,“ uviedol k nástupu nového krízového vedenia do DSS Pezinok primátor mesta I. Hianik.

Všetky ďalšie podrobnosti o najbližších krokoch BSK v DSS Pezinok nájdete v nasledujúcej tlačovej správe BSK.