Vyšlo aprílové číslo mestských novín PEZINČAN

Táto informácia bola publikovaná od 27. 04. 2020 do 01. 05. 2020

Ilustračné fotoObsah aprílového vydania mestských novín sme prispôsobili neľahkej situácii, v ktorej sa nachádzame v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Na stránkach aktuálneho čísla nájdete informácie o dianí v župnom Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov na Hrnčiarskej ulici (DSS), o nových opatreniach mesta a Bratislavského samosprávneho kraja v súvislosti s pandémiou v DSS, o možnosti testovania na ochorenie COVID-19 aj v našom meste, či linkách pomoci, na ktoré sa môžete obrátiť. Nechýbajú ani samosprávne témy, udalosti zo života v meste, pravidelná spoločenská kronika, či Stĺpek po našem od strýca Laja.

Do vašej pozornosti dávame:

  • Zápis detí do materskej školy
  • O čom rokovalo mestské zastupiteľstvo 30. marca
  • Kam kráčaš, pezinské vinohradníctvo? Ako sme sa združili (nový seriál Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov)
  • Peter Sabaka: Najhoršie máme za sebou – rozhovor so známym infektológom o možnom vývoji epidemiologickej situácie v našom meste a jeho odporúčaniach pre Pezinčanov
  • Pripomenuli sme si 75. výročie oslobodenia nášho mesta

... ale aj mnoho ďalších zaujímavých tém.

Súčasťou aktuálneho vydania sú i dva plagáty s najdôležitejšími inštrukciami a odporúčaniami, ako sa správať v období pandémie koronavírusu, ktoré si môžete vystrihnúť a umiestniť doma na viditeľnom mieste (napr. na prednej strane chladničky).

Aprílové číslo mestských novín bolo distribuované do schránok počas tohto víkendu. Výtlačky pre verejnosť sú k dispozícii aj pred vchodom do budovy Mestského úradu Pezinok, keďže Mestské informačné centrum je naďalej kvôli pandémii koronavírusu zatvorené.

Prajeme vám príjemne strávené chvíle pri čítaní aktuálneho aprílového PEZINČANA.


Redakcia mestských novín