Prímestská autobusová doprava posilňuje od 10. mája spoje

Táto informácia bola publikovaná od 07. 05. 2020 do 13. 05. 2020

Ilustračné fotoNa uvoľnenie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu zareagovala aj spoločnosť Slovak Lines, ktorá zabezpečuje regionálnu autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji. S účinnosťou od 10. mája sa upravujú cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Od tejto nedele budú regionálne spoje Slovak Lines premávať počas pracovných dní v kratších časových intervaloch a rovnomerne počas celého dňa. Prímestská autobusová doprava IDS BK prechádza od tohto dňa na režim cestovných poriadkov platných v pracovné dni počas školských prázdnin.

Prímestská autobusová doprava IDS BK fungovala od marca 2020 vplyvom pandémie koronavírusu v špeciálnom režime, kedy jazdila podľa cestovných poriadkov platných v sobotu. Ako informoval samotný dopravca, na základe pripomienok a podnetov od samotných cestujúcich, aj na základe z terénu boli postupne pridávané ďalšie mimoriadne a posilové spoje, aby bola zabezpečená dostatočná ponuka cestovania, no zároveň dodržané hygienické pravidlá.

V súčasnosti sú vo vozidlách dopravcu Slovak Lines nainštalované ochranné bariéry, ktoré oddeľujú vodiča od cestujúcich a tým znižujú riziko prenosu vírusu a ochorenia COVID-19. Od 2. mája 2020 sa do regionálnych autobusov Slovak Lines opäť nastupuje prednými dverami. Aj naďalej platí vo všetkých autobusových spojoch povinné nosenie ochranných rúšok pre cestujúcich, prípadne iné prekrytie nosa  a úst. V autobuse zároveň musia zostať voľné prvé 4 miesta vpredu.

Dopravca Slovak Lines cestujúcim odporúča, aby pri kúpe cestovných lístkov využívali najmä bezhotovostné platby, a to v podobe:

  • predplatných cestovných lístkov,
  • kúpou lístkov prostredníctvom mobilnej aplikácie IDS BK,
  • alebo nákupom lístkov z elektronickej peňaženky na bezkontaktnej čipovej karte.


Ilustračné fotoV prípade platby za lístky v hotovosti Slovak Lines odporúča, aby cestujúci mali pri nástupe do vozidiel pripravenú presnú sumu za lístok.

V nasledujúcom zozname nájdete všetky aktualizované cestovné poriadky prímestských liniek platné od 10.5.2020 (nedeľa), ktoré prechádzajú mestom Pezinok:


Oddelenie propagácie, komunikácie a IT
(spracované na základe informácií spoločnosti Slovak Lines)