Letné kúpalisko sa dnes otvára podľa plánu

Táto informácia bola publikovaná od 26. 06. 2020 do 26. 06. 2020

Ilustračné foto

Vzorky vody z bazénov i kontrola hygienikov v areáli letného kúpaliska dopadli dobre. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave tak dnešným dňom povolil otvoriť letnú sezónu na pezinskom kúpalisku.

V prevádzke nebude na základe rozhodnutia hygienikov iba najmenší korunový bazén o priemere 3 m, keďže je bez cirkulácie vody. V takom prípade aj najmenšie znečistenie (čo je pri malých bábätkách celkom bežné) znamená vysoké mikrobiologicke riziko.

Návštevníci letného kúpaliska by mali  dodržiavať nasledujúce opatrenia:

  • pri vstupe na kúpalisko je povinnosťou dezinfekcia rúk,
  • na voľných oddychových plochách sa odporúča dodržiavať odstup medzi jednotlivcami alebo členmi skupín či domácností najmenej 2 metre,
  • počas celého pobytu v areáli kúpaliska dbať o zvýšenú hygienu najmä rúk – hygienické zariadenia kúpaliska budú vybavené tekutým mydlom a papierovými utierkami.


Prevádzkovateľ letného kúpaliska, Mestský podnik služieb, bude počas celej letnej sezóny zabezpečovať zvýšené hygienické a protiepidemiologické opatrenia pri prevádzke letného kúpaliska vydané Úradom verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR). Viac info o opatreniach ÚVZ SR): https://bit.ly/3dE06am.

Všetkým návštevníkom letného kúpaliska prajeme príjemný pobyt a čo najviac slnečných dní počas nadchádzajúceho leta.