Ihrisko na Bratislavskej má novú podobu

Táto informácia bola publikovaná od 26. 10. 2020 do 02. 11. 2020

Ihrisko na Bratislavskej má novú podobu

9. októbra sa za účasti dobrovoľníkov z radov obyvateľov bytových domov  a zamestnancov mesta začalo s obnovou detského ihriska na sídlisku Juh na Bratislavskej ulici. Ihrisko bolo vybrané hlasovaním návštevníkov  nákupného centra Tesco v dotačnom programe „Vy rozhodujete, my pomáhame“ pod záštitou Nadácie Pontis. Ihrisko bolo v nevyhovujúcom stave pre bežné užívanie. Momentálne je ihrisko takmer hotové. Urobili sa na ňom udržiavacie práce, vymenili hracie prvky, upravilo sa pieskovisko a pribudlo tiež nové sedenie.

Cieľom spoločného projektu Nadácie Pontis, nákupného centra Tesco, mesta Pezinok a obyvateľov obytnej zóny bolo  spraviť z ihriska rodinné miesto, kde sa budú stretávať a tráviť čas malí i veľkí. Presne tak poňali aj jeho obnovu. Do práce sa zapojili deti, rodičia i seniori.  Ihrisko má nové preliezačky, drevený domček, hojdačky i lavičku pre rodičov. Pribudne ešte pieskovisko so sedením a lezecká dráha.

„Na renovácii ihriska sa podieľa pezinská firma. Mesto Pezinok aj takýmto spôsobom podporuje domáce rodinné firmy. Zamestnanci nákupného centra nám okrem finančnej pomoci prispeli aj  sponzorsky prostredníctvom hračiek na ihrisko. Spoločne s komunitou, ktorá tu žije zdieľame umiestnenie jednotlivých hracích prvkov, tak aby to bolo praktické a funkčné,“ vysvetlila  referentka projektového riadenia mesta Gabriela Repová.

„Rozhodol som sa prispieť prácou, možno nejakými nápadmi a postrehmi. Myslím si, že bol najvyšší čas, aby sa to urobilo. Viem, že toto ihrisko býva plné, “  povedal Viliam Bujnovský, obyvateľ Bratislavskej ulice.

Revitalizácia ihriska bola podporená sumou 1300 eur z projektu nákupného centra Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“ .


Autor: Daniela Malíková