Uzatvorenie parkoviska

Táto informácia bola publikovaná od 27. 11. 2020 do 30. 11. 2020

Od nedele 29. novembra do pondelka 30. novembra budú uzatvorené parkoviská v okolí  žlto-červeného supermarketu a Radničným námestím a na Meisslovej ulici. Dôvodom bude výsadba stromov v kvetináčoch. Aj vďaka nim budeme mať v centre mesta viac zelene a priestoru  na oddych.

Sedem nových kvetináčov antracitovej farby so stromami pribudnú v centre mesta.  Do kvetináčov mesto vysadí jaseňovec metlinatý. „Je to druh vhodný do podmienok mestského prostredia a ako jeden z mála druhov kvitne uprostred leta zaujímavými žltozelenými súkvetiami. Okrasný je aj neskôr svojimi trojstrannými tobolkami. Tieto plody postupne menia farbu zo zelenej, cez oranžovú po hnedú a zostávajú na strome aj počas zimy. Stromy tvoria plody až vo vyššom veku, “ vysvetlila referentka životného prostredia Viera Ježíková.

Stromy v kvetináčoch sú iba dočasné riešenie. Po roku budú osadené priamo do terénu, kde by im mali byť vytvorené vhodné podmienky. Kvetináče so stromami  sú súčasťou snahy mesta o vytvorenie pešej zóny - priestoru, kde si ľudia posedia na lavičkách, stretnú sa s priateľmi, porozprávajú sa a užijú si mesto bez hluku áut.