Často kladené otázky o celoplošnom skríningu

Táto informácia bola publikovaná od 21. 01. 2021 do 26. 01. 2021

Často kladené otázky o celoplošnom skríningu

 1. Čo musím urobiť ešte predtým, ako pôjdem na testovanie?
  Mesto Pezinok sa chce vyhnúť zhromažďovaniu veľkého počtu ľudí čakajúcich v radoch, preto sa rozhodlo spustiť elektronické prihlasovanie na testovanie. Kliknete na stránku https://covid.pezinok.sk/#/register, kde si vyberiete čas a miesto testovania. V Pezinku budeme mať počas víkendu  (23. a 24. január 2021) 8 odberných miest (Denné centrum Grinava, Basketbalová hala SOŠ podnikania a služieb na Komenského ulici, ZŠ Fándlyho, Futbalový štadión PŠC (Juh), Denné centrum Hrnčiarska, Pezinské kultúrne centrum, ZŠ Kupeckého, ZŠ Na bielenisku), v ktorých sa môžete dať otestovať v čase od 8.00 h do 18.00, pričom od 12.00 h do 13.00 h. bude obedová prestávka. Pokiaľ sa nestihnete dať otestovať cez víkend, môžete tak urobiť na 2 odberných miestach v pondelok a v utorok (25. a 26. januára) na ZŠ Fándlyho a ZŠ Na bielenisku v časoch od 13.00 do 18.00 h., pričom od 15.00 do 15.30 budú mať prestávku.
   
 2. Čo ak nie som zaregistrovaný?
  V prípade, že nie ste zaregistrovaní, koordinátori vám pomôžu zaregistrovať sa  priamo na odbernom mieste, pričom budete musieť chvíľu počkať, kým prídete na rad.
   
 3. Ako bude prebiehať testovanie?
  Prídete na určené miesto a čas. Pripravíte si svoj QR kód, ktorý prišiel do mailu, poprípade kód z sms správy. Následne sa preukážete občianskym preukazom. Po odbere môžete ísť domov. O tom, že už máte výsledok testu, vás bude informovať sms správa. Následne si výsledok pozriete na stránke https://covid.pezinok.sk/#/register, kde po zadaní 9-miestneho registračného kódu  a svojho rodného čísla, nájdete svoj výsledok spolu s elektronickým certifikátom. Ten si môžete stiahnuť do svojho mobilného telefónu alebo vytlačiť. Elektronický certifikát je rovnocenný s papierovým certifikátom, pričom ho nestratíte a máte ho stále pri sebe.
   
 4. Čo ak chcem papierový certifikát?
  V prípade, že by ste chceli papierový certifikát, vydáme vám ho na odbernom mieste, ale budete musieť počkať na výsledok a následné vyplnenie certifikátu.
   
 5. Čo robiť, ak na daný termín nemôžem prísť alebo mi vyhovuje iný?
  V systéme je možnosť odhlásiť sa a opätovne sa prihlásiť na nový termín a aj miesto.
   
 6. Stihnete otestovať všetkých v meste, keď je len 8 odberných miest?
  Určite áno. Ak sa stane, že bude o testovanie enormný záujem, existuje možnosť zvýšiť v pondelok a utorok počet odberných miest.
   
 7. Kto sa testovať nemusí?
  Testovať sa nemusia seniori nad 65 rokov a deti do 15 rokov. Ak potrebujete negatívny test pre potreby návštevy lekára, môžete sa prísť otestovať.