Rekonštrukcia športového ihriska na Svätoplukovej ulici je ukončená

Táto informácia bola publikovaná od 11. 06. 2021 do 18. 06. 2021

Rekonštrukcia športového ihriska na Svätoplukovej ulici je ukončená Športové ihrisko na Svätoplukovej ulici dostalo novú podobu. Zároveň sa stalo jedným z dvoch ihrísk na Slovensku, kde bola použitá unikátna technológia – umelá tráva spolu so zásypom z ekologického korku. Ide o novinku, ktorá zlepšuje hracie vlastnosti, zvyšuje bezpečnosť a komfort hráčov.

„Ihrisko dostalo nový povrch s umelou trávou, nové mantinely, bočné ochranné siete, taktiež stropnú sieť, aby pri športe nedošlo k prípadnému poškodeniu okolitých vozidiel, keďže sa v bezprostrednej blízkosti nachádza parkovisko,“ vyjadrila sa vedúca oddelenia správy majetku Silvia Ruppertová.

Novinkou je typ trávnika s korkovým posypom, ktorý vizuálne aj pocitovo pripomína živý trávnik. Navyše absorbuje vodu, čím počas horúcich dní znižuje teplotu umelého povrchu. Je hypoalergénny,  bez zápachu a 100% ekologicky nezávadný.  „Našou ambíciou je zvyšovať povedomie o možnosti korkového zásypu v umelých trávnikoch na Slovensku, pretože si myslíme, že ochrana životného prostredia je elementárnou súčasťou dnešnej doby. Sme presvedčení o tom, že práve komfort, zdravie a bezpečnosť hráčov by mali byť prioritou pri výstavbe športovísk s umelou trávou,“ vysvetlil konateľ spoločnosti DAJKY s.r.o, ktorá rekonštrukciu ihriska zrealizovala.  Projekt bol financovaný z rozpočtu mesta v sume 23 773,51 €.