Výsledky výtvarnej súťaže Kupeckého svet

Táto informácia bola publikovaná od 25. 06. 2021 do 02. 07. 2021

Slávnostné prijatie baníkov primátorom Kupeckého svet – súťaž v portrétnej tvorbe určená pre žiakov malokarpatského regiónu a družobnej školy v Mladej Boleslavi, má svojich víťazov. Vzhľadom na veľký počet kvalitných diel ocenila odborná porota viac talentov ako obvykle.

O víťazoch súťaže Kupeckého svet rozhodla odborná porota v zložení – akademický maliar Igor Piačka, teoretička umenia Eva Trilecová, historička Helena Gaherová, riaditeľka ZŠ Jána Kupeckého Katarína Volanková a pedagogičky výtvarnej výchovy Zuzana Martinovská, Anna Juraková, Mariana Šusteková a Zuzana Kovačičová.

Tvárou projektu sa stalo dielo od Karolíny Juranovej zo ZŠ Vajanského v Modre. Cenu mesta Pezinok získali Linda Máková zo ZŠ Vajanského v Modre (kategória mladších žiakov z 1. a 2. ročníka), Lucia Ančicová zo ZŠ Na bielenisku (kategória starších žiakov z 3. a 4. ročníka), Petr Fidrmuc zo ZŠ a MŠ Mladá Boleslav, Daniela Vaňková zo ZŠ s MŠ Slovenský Grob a Karin Horváthová zo ZŠ Vajanského v Modre (všetci starší žiaci 7. až 9. ročníka). Kompletný zoznam víťazov nájdete v priloženom dokumente.