Od pondelka prechádza prímestská autobusová doprava na víkendový režim s pridanými spojmi

Táto informácia bola publikovaná od 20. 12. 2021 do 27. 12. 2021

Ilustračné foto, zdroj: BSK

Vzhľadom na blížiace sa vianočné obdobie, aktuálne platné protipandemické opatrenia a núdzový stav, bude regionálny autobusový dopravca jazdiť vo víkendovom režime s pridanými spojmi, a to od pondelka 20. 12. 2021 do nedele 9. 1. 2022.

Autobusy dopravcu ARRIVA Mobility Solutions budú jazdiť podľa cestovných poriadkov pre nedeľu celotýždenne s výnimkou linky 249 ( smer Malacky- Pezinská Baba- Pezinok), ktorá bude v pracovných dňoch premávať v režime pracovné dni.

V pracovných dňoch bude navyše oproti víkendovému režimu premávať aj viacero pridaných spojov pre zabezpečenie dochádzky cestujúcich do práce a dostatočnej kapacity na najsilnejších úsekoch. Pridané spoje budú na linkách 520 (Bratislava – Svätý Jur – Pezinok) , 550, (Bratislava – Svätý Jur – Pezinok- Modra – Častá - Doľany) a 565 (Bratislava – Svätý Jur – Pezinok- Modra –Budmerice- Cífer).

K prechodu na víkendový režim v regionálnej autobusovej doprave dochádza v súvislosti s obmedzením mobility občanov. Bratislavská mestská hromadná doprava (MHD) prešla z rovnakého dôvodu na prázdninový režim už 29. novembra 2021.

Cestovné poriadky pre obdobie od 20. 12. 2021 do 9. 1. 2022 nájdu cestujúci na webstránke idsbk.sk/cestovne-poriadky a tiež na stránke dopravcu.
 

Opatrenia pre bezpečné cestovanie verejnou dopravou

Prioritou pre objednávateľov aj dopravcov je zdravie a bezpečnosť cestujúcich. Dopravcovia preto pokračujú v intenzívnom čistení a dezinfekcii vozidiel. Je tiež dôležité, aby cestujúci dodržiavali platné nariadenia a mali počas jazdy prekryté dýchacie cesty respirátorom.

Pri nákupe cestovných lístkov odporúčame naďalej využívať bezhotovostné platby vykonávané z kreditu na čipovej karte alebo nákup lístkov cez mobilnú aplikáciu IDS BK.