Prezentácia Pezinka na veľtrhu Slovakiatour 2006

Táto informácia bola publikovaná od 04. 01. 2006 do 29. 01. 2006
V dňoch 26. - 29. 1. 2006 sa vo výstavnom a kongresovom centre Incheba koná 12. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Slovakiatour.
Ani tentokrát na ňom nebude chýbať Pezinok, ktorý sa predstaví podobne ako minulý rok v spoločnej expozícii Malokarpatského regiónu, ako i v osobitnom stánku spolu s partnerskými mestami Mladá Boleslav (Česká republika), Mosonmagyaróvár (Maďarsko), Neusiedl am See (Rakúsko) a Izola (Slovinsko).

Stánok Malokarpatského regiónu (hala B0, stánok 202) má plochu 100 m2, budú sa v ňom okrem Pezinka prezentovať aj ostatné obce a mestá na Malokarpatskej vínnej ceste, tamojší vinári, ubytovatelia, prevádzkovatelia stravovacích zariadení, primárnej ponuky cestovného ruchu, cestovných kancelárií a miestnych infocentier.
Súčasťou prezentácie bude i degustácia vín odrôd Malokarpatpskej vinohradníckej a vinárskej oblasti, gastronomických špecialít a sprievodný kultúrny program.

V spoločnej expozícii partnerských miest (hala B0, stánok 101) budú na 28 m2 poskytovať pracovníci ich informačných centier informácie o miestnom potenciáli cestovného ruchu.
Súčasťou prezentácie mesta bude aj prezentácia projektou "Pezinské panstvo", poskytovanie prospektov v 3 jazykových mutáciách a degustácia gastronomických špecialít (vín za Pezinok: Víno Ludvik, Víno Borik; za Neusiedl am See: See-Harrer Reiner, Müller Mario; pečivo: Stredné odborné učilište na Komenského ul.).

Vo štvrtok 26. 1. sa o 13.00 hod. uskutoční v stánku Pezinka (č. 101) Slávnostný akt odovzdávania poverovacích listín hodnostárom a slúžnym Pezinského panstva.
V sobotu 28. 1. bude Deň Pezinka.

Veľtrh Slovakiatour sa koná vo výstavnom a kongresovom centre Incheba v Bratislave.
Je ho možné navštíviť denne v čase od 9.00 do 18.00 hod. vo štvrtok a piatok do 12.00 hod. pre odbornú verejnosť, v piatok od 12.00 hod., sobotu a nedeľu pre širokú verejnosť.
Bližšie informácie môžete nájsť na www.incheba.sk.