Ďalší medzinárodný úspech Mestskej polície v Pezinku

Táto informácia bola publikovaná od 16. 12. 2009 do 16. 01. 2010
Projekt Mestskej polície Pezinok pod názvom "Poznaním k hodnotnému životu", ktorý vytvoril pre naše mesto nový koordinátor prevencie kriminality hneď po svojom nástupe do zamestnania v r. 2007, získal ďalší úspech na medzinárodnej úrovni. Konkrétne v medzinárodnej súťaži o "Európsku cenu za prevenciu kriminality 2009 – European Crime Prevention Award 2009 (ECPA 2009)", ktorú každoročne vyhlasuje Európska sieť pre prevenciu kriminality (EUCPN).
 
Náš projekt súťažil v kategórii "Najlepšia prax" minulý týždeň v Štokholme. Témou tohtoročnej súťaže bola prevencia kriminality a viktimizácie medzi deťmi a mládežou; súčasné a budúce výzvy – škola, kybernetický svet a verbovanie do zločineckých skupín. Medzi veľkou konkurenciou sa na základe úspešnej prezentácie umiestnil medzi 15-timi najlepšími projektmi v Európskej únii.
 
Koordinátor prevencie kriminality MsP Pezinok tak opäť reprezentoval nielen naše mesto, ale aj Slovenskú republiku. Od roku 2007 je to už druhý raz, kedy sa náš projekt presadil medzi špičkou najlepších projektov a uspel vo veľkej konkurencii.
 
Týmto ďakujeme všetkým, ktorí podporujú aktivity zamerané na prevenciu kriminality v našom meste.
 
Mestská polícia Pezinok