13. ročník projektu Otvor srdce, daruj knihu

Táto informácia bola publikovaná od 28. 11. 2017 do 31. 12. 2017

Stovky stálych podpLogoorovateľov, ale aj milovníkov kníh budú mať opäť možnosť zdieľať svoje nadšenie s našimi najmenšími. Nadácia REVIA spúšťa už 13. ročník projektu OTVOR SRDCE, DARUJ KNIHU po celom Malokarpatskom regióne.

Kedy ste naposledy darovali niekomu knihu? Tento rok máte jedinečnú šancu pridať sa
k vyše 200 darcom a stať sa “knižným škriatkom”. Spolu sa snažíme potešiť deti, ktoré nemajú to šťastie dostať svoje obľúbené príbehy a verte, neželajú si len Harryho Pottera.
Nadácia REVIA už 13 rokov prostredníctvom nadšených podporovateľov sprostredkúva deťom z rôznych kútov nášho regiónu encyklopédie, detektívky, či rozprávky od výmyslu sveta, a tým im zmysluplne robí Vianoce o čosi  kúzelnejšie.  

S vašou pomocou sa nám podarilo v predchádzajúcich ročníkoch splniť priania vyše 1 700 deťom, pričom išlo o knižky v hodnote neuveriteľných 15 000 eur.

Spisovateľka Veronika Šikulová o projekte Otvor srdce, daruj knihu hovorí: „Aj tieto deti napísali Ježiškovi, kúpte im knihu! Staňte sa Ježiškom, urobte radosť neznámemu chlapcovi alebo dievčaťu!“

Ako to celé funguje?Plagát projektu
Veľmi jednoducho:

  • Navštívte vybrané kníhkupectvo v našom regióne.
  • Nájdete tu knižky označené štítkami: Otvor srdce, daruj knihu.
  • Vyberte si, ktorá sa vám zapáči a zakúpte ju.
  • Nadácia REVIA v spolupráci s príslušným kníhkupectvom knižku odovzdá mladému čitateľovi pod stromček.


Ak by ste mali pochybnosti opýtajte sa priamo v kníhkupectvách, Artforum Pezinok (Kollárová ul., PK),  Folly (OC Kocka, Modra), Arch Books (Fakulta architektúry STU) a Panta Rhei (OC Plus, Pezinok)


"Vďaka nášmu daru deti budú vedieť nielen, ako sa volá najvyššia hora Himalájí, koľko druhov vtákov u nás žije a koľko hviezd svieti na oblohe - ale tiež, kde hľadať dobro a zlo." Povedal spisovateľ a podporovateľ čítania Márius Kopcsay.

Nasaďte si svoju tajnú škriatkovskú čapicu a od prvej adventnej nedele do konca decembra potešte deti spod Malých Karpát.

Ďakujeme!


Už 20 rokov s Vami a pre Vás
Vaša REVIA - Malokarpatská komunitná nadácia

Lucia Finková