Hlasovanie za detské ihrisko ŽIHADIELKO

Táto informácia bola publikovaná od 15. 01. 2018 do 28. 02. 2018

Spoločnosť LIDL sa rozhodla poskytnúť vlastné finančné prostriedky na vybudovanie 10 moderných ihrísk na Slovensku. Hodnota jedného ihriska je 87 tis. eur. Uchádzať sa o ne môže znova po roku aj mesto Pezinok, ktoré využilo túto možnosť a prihlásilo sa do tejto súťaže s možnosťou získať ihrisko Žihadielko. V roku 2018 prichádza LIDL s novinkou. Bola vytvorená špeciálna kategória pre tie mestá, ktoré už Žihadielko vyhrali v minulých dvoch ročníkoch. Súťažiť sa bude v 5 kategóriách (4 kategórie sú určené podľa počtu obyvateľov a piata samostatná kategória miest, ktoré boli víťazmi v rokoch 2016 a 2017). V každej kategórii môžu vždy 2 mestá získať LIDL ihrisko Žihadielko.
Ak by sa nám podarilo byť znovu úspešný, tak ihrisko pre deti by bolo umiestené v areáli ZŠ a MŠ OREŠIE v Grinave.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2-12 rokov. Jeho rozmer je 16x20m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko bude rozdelené do dvoch zón podľa veku detí (2-6r a 6-12r). Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku budú k dispozícii aj lavičky a stojan na bicykle.

O miestach, kde ihriská vyrastú, rozhodnú ľudia svojím hlasovaním na stránke www.zihadielko.sk a to v stanovenom termíne od 15. januára do 28. februára 2018. Veríme, že tak ako sme boli úspešní v roku 2016 tak sa nám podarí vďaka Vašim hlasom opätovne získať ďalšie detské ihrisko do nášho mesta. Viac o samotnom projekte na www.zihadielko.sk

Prosíme touto cestou nielen obyvateľov Grinavy, ale celého Pezinka, aby dali svoj hlas tomuto projektu. Detské ihrisko umiestnené v areáli ZŠ Fándlyho je iste dostatočným dokladom užitočnosti tohto projektu.