Hokejový klub už aj v Pezinku

Táto informácia bola publikovaná od 08. 11. 2018 do 11. 11. 2018

Výsledkom niekoľkomesačných príprav, o ktorých sme písali aj v časopise Pezinčan, je založenie pezinského hokejového klubu „HK 18 Karpatský Sokol“. Založením klubu, ktorého mentorom bude hokejová legenda Miroslav Šatan, sa tak naše mesto dostalo po prvýkrát na hokejovú mapu Slovenska. Klub začne svoje pôsobenie v sezóne 2018/19, pričom cieľom je vybudovať širokú základňu hokejových hráčov. Prioritou klubu bude zamerať sa na deti narodené v roku 2011 a 2012. Podľa denníka Šport je „cieľom vybudovať stabilný klub s rodinnou atmosférou, so zapojením rodičov do klubových činností, s výnimkou odborných činností, ktoré budú v kompetencii trénerov.“
Deti budú mať k dispozícii bezplatné zapožičanie hokejovej výstroje a nulové členské poplatky. Tento fakt umožní hrať hokej všetkým talentovaným deťom z Pezinka a okolia.

K založeniu klubu sa vyjadril aj primátor Oliver Solga: „Založenie klubu pre deti ma nesmierne teší a som rád, že naše mesto bude nápomocné finančne aj organizačne. Miroslav Šatan je pre mňa zárukou najvyššej kvality, ale aj veľkej inšpirácie pre mladých hokejistov. Som hrdý na to, že sme tento projekt podporili už pri výstavbe hokejovej haly. Napriek prekážkam, ktoré nám stavali do cesty aj tí poslanci, ktorí dnes znova kandidujú do zastupiteľstva a majú plné ústa podpory mládeže a športu. My sme dokázali oprávnenosť nášho rozhodnutia spolupracovať so spoločnosťou ARÉNA a pánom Romanom Weckom a úspešne sme dosiahli výstavbu štadióna. Som na to hrdý a klubu želám veľa úspechov. Možno, že raz aj z našich detí na pezinskom ľade vyrastie „nový“ Šatan“.  

Oliver Solga, primátor mesta Pezinok