Stanovisko mesta k anonymným letákom

Táto informácia bola publikovaná od 09. 11. 2018 do 13. 11. 2018

Už minulý týždeň - 1. novembra 2018, boli Vladislavom Marušicom na stromy pri mestskom cintoríne priklincované hanlivé letáky s textom: "Nestarali sa o mňa, teraz ma musia vyrúbať". V. Marušic bol pri tomto nelegálnom vylepovaní plagátov priamo prichytený a upozornený, že sa dopúšťa priestupku!

Ďalšie letáky s textom: "Tieto stromy Solga po voľbách vyrúbe", "Solga má v pláne po voľbách vyrúbať tieto mestské stromy" a podobne, sa objavili už v čase moratória, v noci z 8. na 9. 11 na výlepovej ploche oproti Dolnému kostolu, na ploche, ktorá propaguje kandidátku KSS a rovnako boli podobné letáky vyvesené aj na stromoch a vchodoch do bytových domov na Bratislavskej a Bystrickej ulici.

Upozorňujeme občanov, že ide o nelegálne a nezákonné vylepovanie hanlivých plagátov v čase volebného moratória, ktorých text sa nezakladá na pravde a ich jediným účelom je diskreditovať kandidáta na primátora Olivera Solgu v očiach verejnosti. Mesto Pezinok preto podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a spomínaného V. Marušica rieši mestská polícia v priestupkovom konaní.