16. ročník Fyzulnačky má svojich víťazov

Táto informácia bola publikovaná od 26. 08. 2019 do 30. 08. 2019

Fyzulnačka 2019 v PezinkuNa Radničnom námestí sa opäť súťažilo vo varení fyzulnačky. V sobotu 24. augusta si svoje kulinárske schopnosti zmeralo 13 zo 16 prihlásených súťažných tímov. V sprievode Ľudovej hudby Lukáša Michalíka sa bojovalo o celkové víťazstvo aj o Cenu sympatie v hlasovaní širokej verejnosti.

Cieľom každého účastníka bolo pripraviť čo najlepšiu fazuľovú polievku podľa vlastného receptu. Odborná porota mala neľahkú úlohu, napokon sa však rozhodla udeliť prvé miesto za naj fyzulnačku tímu PÁNI MAJSTRI PEZINOK. O stupienok nižšie sa umiestnil tím NÁRODNÁ KOALÍCIA a tretie miesto získali súťažiaci z tímu HU HU.

V hlasovaní širokej verejnosti obstál najlepšie BURDAN TEAM, ktorý získal 76 hlasov a domov si odniesol Cenu sympatie. Za nimi skončil tím REPUBLIKA STUPY (46 hlasov) a tretiu priečku obsadil tím HU HU (34 hlasov). Do hlasovania sa celkovo zapojilo 287 návštevníkov 16. ročníka Fyzulnačky.

Ceny jednotlivým víťazom a zúčastneným odovzdali členovia odbornej degustačnej komisie a primátor Pezinka Igor Hianik. Organizátori ďakujú všetkým súťažným tímom i návštevníkom podujatia. Tešíme sa na vás na ďalšom ročníku Fyzulnačky.