Prvá časť chodníka na Cajlanskej je zrekonštruovaná

Táto informácia bola publikovaná od 26. 11. 2019 do 30. 11. 2019

Prvá etapa rekonštrukcie chodníka v historickej časti Cajla od rodinného domu č. 167 po križovatku Cajlanská – Dona Sandtnera, ktorá sa začala začiatkom októbra, je ukončená.

Rekonštrukcia chodníka na Cajlanskej, ktorá sa týka úseku od rodinného domu č. 239 po križovatku Cajlanská – Dona Sandtnera, je rozdelená do viacerých etáp. Prvou fázou bola oprava časti od rodinného domu č. 167 po križovatku Cajlanská – Dona Sandtnera.

Stavebné práce sa začali začiatkom októbra odstránením existujúceho asfaltového povrchu, podkladového betónu a obrubníkov. Nasledovali výkopové práce pre zriadenie nových podkladových vrstiev a osadenie nových obrubníkov zo strany rodinných domov i zo strany komunikácie. Novým povrchom, ktorý nahradil pôvodný, miestami úplne zdevastovaný asfalt, je zámková dlažba s orientačnými prvkami pre nevidiacich a slabozrakých.

Prvá časť chodníka bola zrekonštruovaná z finančných prostriedkov mesta v hodnote  26 970,88 €. Realizácia ďalších etáp rekonštrukcie je naplánovaná na rok 2020.