Jablkové hodovanie 2015

Malokarpatské múzeum v Pezinku participuje i v tomto roku na celoregionálnom podujatí, ktoré pripravuje Malokarpatské osvetové stredisko a Bratislavský samosprávny kraj - Jablkové hodovanie. V priestoroch múzea budú v sobotu, 10. októbra ponúkať organizácie, združenia i súkromné osoby viacero dobrôt, pripravených z jabĺk. K dispozícii budú i jablkové sadenice či ručné výrobky.

Súčasťou akcie budú i tvorivé dielne pre deti, vystúpenie Divadielka Dunajka o 15.30 hod. a hlasovanie o najzaujímavejšiu dobrotu. Vstupné na divadielko je 0,50 €/ osoba.
Jablká sú súčasťou našej kultúry už celé tisícročia. Poznáme ich z Biblie (ovocie zo stromu poznania), neskôr sa v ľudovej kultúre stali symbolom plodnosti. Počas Štedrého večera sedela rodina za spoločným stolom a rozkrajovala jablko - ak bola hviezdička z jadierok neporušená, pre rodinu to znamenalo zdravie počas celého roka.
Nepopierateľný je zdravotný účinok jabĺk, ktoré znižujú krvný tlak, cholesterol, zlepšujú trávenie a o.i. pôsobia priaznivo aj na ústnu dutinu.
Príďte sa presvedčiť o kvalitách tohto najrozšírenejšieho ovocia aj do Malokarpatského múzea v Pezinku, počas soboty 10. októbra od 13.00 do 17.00 hod.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie nekoná.

Jablkové hodovanie 2015 (plagát podujatia)


Dátum:   10. 10. 2015, 13:00 - 17:00 h
Miesto:   dvor Malokarpatského múzea
Kontakt: Malokarpatské múzeum; tel.: 033/641 20 57, e-mail: muzeumpezinok@muzeumpezinok.sk