Zimné folkovanie - Martin Chrobák a Jana Šteflíčková

Koncert slovenského pesničkára. Hosť: JANA ŠTEFLÍČKOVÁ - pražská pesničkárka a herečka Studia Ypsilon (ČR).Už túto sobotu - koncert v malej sále DK Pezinok. Zo zakúpených vstupeniek na Zimné folkovanie budeme žrebovať prekvapenie... A už v stredu sa dozviete, aké PREKVAPENIE to bude. Vstupenky na koncert M. Chrobáka a J. Šteflíčkovej sú v predpredaji v pokladni Domu kultúry Pezinok.

MARTIN CHROBÁK pesničkár a gitarista, zároveň vydavateľ časopisu Nový Populár. Marián Jaslovský o ňom napísal: „Folk je najlepší tam, kde prestáva byť folkom. Ak sa toto plemä skríži s jazzom, popom, či rockom, môžu prísť na svet potomkovia oveľa životaschopnejší… Chrobák je dobrý gitarista, ktorý nemá problémy s rôznymi polohami a presvedčivý spevák, ktorý zasa polohy až tak často nemení.“ Na jeseň vydal Martin Chrobák svoj tretí album s názvom Radosť a záujem, ktorý bude pokrstený na zvolenskom koncerte v Starej Radnici. Okrem hlavných protagonistov budú na koncertoch spoluúčinkovať aj ďalší hudobníci, konkrétne huslista a spevák Jiří Sekereš (s Martinom Chrobákom zahrá na všetkých koncertoch), ďalej harmonikár Aleš Řezáč, ktorý sa do tria pridá v Pezinku. Obaja muzikanti pochádzajú z Mikulova a patria k stálym spoluhráčom. V Banskej Bystrici a vo Zvolene prisľúbil svoju účasť rockový bubeník Peter Gogola a vo Zvolene sa funkcie krstného otca albumu chopí niekdajší Chrobákov partner z dua Harachrobák, Miroslav Harach.
www.martinchrobak.sk

Pražská pesničkárka JANA ŠTEFLÍČKOVÁ sa ocitla na pódiu už ako desaťročná. A rovno ako objav pred mnohotisícovým davom na Porte. Za vyše dvadsať rokov odvtedy prešla všetkými možnými žánrami – od country cez šansón, jazz, blues až po autorskú pieseň. A že to robila na úrovni, by potvrdil aj John Mayall a jeho kapela, ktorým robila pred pár rokmi predskokanku na turné po Čechách. Je to technicky výborne vybavená muzikantka, kedysi študovala klasickú gitaru aj spev, nemá problém čokoľvek zahrať, uspievať a tiež dať konečnému tvaru patričný výraz (čo u herečky, ktorá hrá vo vychýrenej pražskej Ypsilonke, neprekvapí.) Ako pesničkárka je hudobne veľmi vynaliezavá, originálna – dezerciu od klasickej gitary a spevu spôsobila jej nezničiteľná chuť robiť si všetko po svojom. O jej textoch sa bez najmenšieho zaváhania dá hovoriť ako o básňach. Tie z prvého albumu sú epické, rozprávačské, zaľudnené výraznými figúrami, sú to presne nasvietené výseky každodenného života, osvedčuje v nich veľký cit pre mieru, zmysel pre obrazovú skratku a najmä nadhľad a humor.
www.steflickova.cz

Šteflíčková a Chrobák sa o čas na pódiu podelia rovným dielom formou dvojkoncertu, pričom nie sú vylúčené ani spoločné improvizácie a nečakané spojenia.


Dátum:   17. 02. 2018, 19.00 h
Miesto:   Dom kultúry (Malá sála)
Kontakt: Ingrid Noskovičová, Pezinské kultúrne centrum; tel.: 033/641 39 49, e-mail: kulturnecentrumpezinok@stonline.sk