Program Schaubmarovho mlyna / SNG

 
 
 • 3. 3.
  15.30 - 17.00 h
Črepníky a svietniky z betónu a sadry
Pestujete kaktusy? Originálne moderné črepníky alebo svietniky si môžete vyrobiť aj doma ešte skôr, ako budete mať plné ruky práce s jarnými prácami na záhrade. Na formu použijeme staré plastové zakladače a obaly a na samotné kvetináče betón.
Vhodné pre deti od 7 rokov.
Vstupné: 4 € dieťa + rodič; 7 € rodinné vstupné
 • 8. 3.
  18.30 h
Mesto!?.: Mesto bez odpadu
Mnohí ľudia poznajú Pezinok ako mesto, ktoré preslávilo víno a skládka odpadu. Na slovo skládka sme citliví, na slovo odpad alebo separovanie už menej. Ako funguje odpadové hospodárstvo v Pezinku? Aké odpady produkujeme a chce sa v našom odpade niekomu hrabať? Ako jednoducho zmeniť svoje návyky, aby bolo odpadu menej alebo dokonca žiaden?
Na začiatok debaty premietneme film Biele vrany a hrdinovia medzi nami - PEZINSKÁ SKLÁDKA.
Hosť: Ivana Maleš, Inštitút cirkulárnej ekonomiky. Moderuje Monika Kompaníková.
Vstup voľný
 • 10. 3.
  15.30 - 17.00 h
Kolo, kolo mlynské...
Tvorivý program pre rodiny.
Ako funguje také mlynské koleso? Príďte si skonštruovať svoje vlastné! Na nedeľnom rodinnom workshope spoločne preskúmame mlynské zákutia, spočítame všetky kolieska a spoločne to tvorivo roztočíme.
Vhodné pre rodiny s deťmi od 4 rokov.
Vstupné: 4 € dieťa + rodič; 7 € rodinné vstupné
 • 24. 3.
  16.00 - 17.30 h
Príbeh slovenskej modernej keramiky
Lektorský výklad vám predstaví príbeh slovenskej keramiky od 50. rokov 20. storočia až po súčasnosť, od kľúčových protagonistov slovenskej modernej keramiky po mladých, súčasných aktérov keramického dizajnu a umenia. Priblíži vám médium hliny, jeho archaický pôvod i vysokú technickú náročnosť. Výstavou vás prevedie Marcela Kvetková, dlhoročná lektorka SNG.
Vstupné: 3 €/1,5 €
 • 31. 3.
  10.00 - 13.00 h
Nedeľná špacírka
Vychádzka pre rodiny s deťmi so sprievodkyňou Niki  
Pozývame všetky rodiny s deťmi, ktoré rady trávia čas na čerstvom vzduchu, na nedeľné špacírky do okolitých Malých Karpát. Na výlete spoločne preskúmame jarnú krajinu a povieme si o zaujímavých prírodných a historických miestach v okolí mlyna.  
Vstupné: 4 € dieťa + rodič; 7 € rodinné vstupné


 

Čo u nás uvidíte
Expozícia mlynárstva
Spoznajte očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálffyovci a od polovice 19. storočia patril štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Na návšteve mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.

INFO
Schaubmarov mlyn je možné si pozrieť len v sprievode lektorov. Počas víkendov sa komentované prehliadky konajú každú celú hodinu. Pre informácie o vstupnom pozrite cenník.

Bližšie informácie o všetkých podujatiach získate v Schaubmarovom mlyne / SNG na Cajlanskej ceste 255.
Telefón: 033/640 40 35, 0911 334 552, e-mai: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk, web: www.sng.sk.