Program Schaubmarovho mlyna / SNG

 
 
 • 13. 1.
  15.00 - 17.00 h
Tech Mech: Ilúzia pohybu
Dnes populárne gif animácie nie sú len výdobytkom počítačov. O rozpohybovanie obrázkov sa ľudia pokúšali dávno predtým a my si vyskúšame dva príklady, ako na to aj bez počítača! Spolu si zostrojíme jednoduchý taumatrop alebo zložitejší fenakistoskop, ktorý môže mať až 24 obrázkov.
Workshop je vhodný pre deti od 8 rokov.
Na workshop sa netreba prihlasovať, stačí len prísť.
Vstupné: 5 €, každé ďalšie dieťa: 4 €.
 • 20. 1.
  16.00 - 17.30 h
Príbeh slovenskej keramiky
Lektorský výklad vám predstaví príbeh slovenskej keramiky od 50. rokov 20. storočia až po súčasnosť, od kľúčových protagonistov slovenskej modernej keramiky po mladých, súčasných aktérov keramického dizajnu a umenia. Priblíži vám médium hliny, jeho archaický pôvod i vysokú technickú náročnosť. Výstavou vás prevedie Marcela Kvetková, dlhoročná lektorka SNG.
Vstupné: 3 €, študenti, seniori: 1,50 €.
 • 25. 1.
  18.30 - 19.30 h
Mesto!? Pezinok ako ideálne miesto pre život
Cyklus mestských debát s Monikou Kompaníkovou a hosťami. Aké je ideálne mesto pre život? Je takým mestom Pezinok? Kde sú jeho rezervy a ako môže mestu pomôcť občianska participácia?
Debata o tom, ako budovať zdravé, moderné, otvorené a príjemné mesto so zakladateľkou niekoľkých lokálnych iniciatív a poslankyňou za Raču Lenkou Antalovou Plavuchovou a s urbanistom, aktivistom a novým primátorom Pezinka Igorom Hianikom.
 • 27. 1.
  15.30 - 17.00 h
Pochodom v chod mlynom!
Majú keramikárstvo, mlynárstvo a krajčírstvo niečo spoločné? Všetky tieto tri staré remeslá spoločne preskúmame a nakoniec ich tvorivo spojíme výrobou vlastných šitých vrecúšok na chlieb.
Program je vhodný pre deti od 4 rokov.
Vstupné: 4 €, rodinné vstupné: 7 €.


 

Čo u nás uvidíte
Expozícia mlynárstva
Spoznajte očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálffyovci a od polovice 19. storočia patril štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Na návšteve mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.

INFO
Schaubmarov mlyn je možné si pozrieť len v sprievode lektorov. Počas víkendov sa komentované prehliadky konajú každú celú hodinu. Pre informácie o vstupnom pozrite cenník.

Bližšie informácie o všetkých podujatiach získate v Schaubmarovom mlyne / SNG na Cajlanskej ceste 255.
Telefón: 033/640 40 35, 0911 334 552, e-mai: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk, web: www.sng.sk.