Mesto rozširuje telefonické linky podpory pre seniorov o Linku prevencie kriminality

Táto informácia bola publikovaná od 24. 04. 2020 do 28. 04. 2020

Ilustračné fotoSúčasná situácia okolo pandémie koronavírusu prináša nové nástrahy, ktorých najčastejšou obeťou môže byť opäť najzraniteľnejšia časť populácie – naši seniori. Z médií sú známe informácie, kedy sa rôzni podvodníci a zlodeji snažia pod zámienkou testovania, merania teploty alebo predaja liekov dostať do domácnosti seniorov a takto ich okradnúť.

Preto sa mesto Pezinok v spolupráci s Mestskou políciou v Pezinku rozhodlo aktívne predchádzať takýmto prípadom na území nášho mesta a rozširuje služby mestských telefonických liniek pomoci o Linku prevencie kriminality.

Linka prevencie kriminality bude opäť určená najmä seniorom. Príslušníci Mestskej polície Pezinok, ktorí sa venujú prevencii kriminality, budú prostredníctvom tejto telefonickej linky:

  • poskytovať seniorom konkrétne rady na zvýšenie ich bezpečnosti či už vo verejnom priestore, pri nakupovaní, alebo v ich domácnosti,
  • informovať seniorov, ako majú postupovať, ak sa ich niekto snaží okradnúť,
  • prijímať konkrétne podnety od seniorov alebo odpovedať na ich konkrétne otázky.


Keďže cieľom tejto aktivity mesta a mestskej polície je zamedziť páchaniu trestnej činnosti na senioroch v Pezinku, na túto linku budú môcť telefonovať aj:

  • rodinní príslušníci, ktorí chcú získať návody, ako inštruovať svojich blízkych z radov seniorov k zvýšeniu ich bezpečnosti,
  • alebo aj obyvatelia Pezinka, ktorí boli svedkami nejakej trestnej činnosti na senioroch.


Linka prevencie kriminality začne fungovať od 27. apríla 2020, pričom bude dostupná:

  • počas pracovných dní od 8.00 do 12.00 hod.
  • na telefónnom čísle 033/6901 183Referát propagácie a komunikácie, Mestský úrad Pezinok
Mestská polícia Pezinok