Káčer na bicykli navštívil aj Pezinok

Táto informácia bola publikovaná od 04. 07. 2020 do 18. 07. 2020

Ilustračné fotoSprávca Nadácie TA3 Peter Káčer sa 27. júna opäť vybral na svojom špeciálne upravenom bicykli po Slovensku, aby pomáhal ľudom s vážnymi zdravotnými problémami a upozornil na potrebu nezištnej pomoci druhým. Tohtoročnú trasu charitatívneho podujatia, ktorá tento raz viedla po banských mestách, ukončil v Pezinku.

Peter Káčer – športovec s hendikepom, filantrop a ambasádor projektu Káčer na bicykli absolvuje každý rok týždňovú cestu po Slovensku, počas ktorej pomáha deťom aj dospelým ľudom s fyzickým či mentálnym hendikepom, sociálne slabým a znevýhodneným rodinám a jednotlivcovom. Napriek tomu, že sám potrebuje intenzívnu zdravotnú starostlivosť, prejde na bicykli počas 7 dní 7 etáp pre 7 príbehov, pričom najazdí stovky kilometrov.

Siedmy ročník obľúbenej charitatívnej akcie Nadácie TA3 Káčer na bicykli sa z dôvodu mimoriadnej situácie spôsobenej pandémiou koronavírusu konal výnimočne bez prítomnosti širokej verejnosti a sprievodu stoviek cyklistov. Začal sa 27. júna na Spiši, kde prvé dva dni strávil Peter a jeho tím v baníckych obciach Slovinky a Poráč. Tretí deň pokračoval  na Gemeri jazdou z obce Čučma do Rožňavy. Štvrtý deň vyštartoval z Ľubietovej a cez členitý a náročný terén prešiel do obcí Strelníky a Povrazník.  Piata Petrova etapa viedla Banskou Štiavnicou a jej okolím a počas šiestej etapy zavítal Peter do kraja okolo Novej Bane. Vždy nasledujúci deň odvysielala televízia TA3 reportáž z každej etapy.

V piatok 3. júla zavŕšil Peter siedmy ročník charitatívnej cyklistickej tour Káčer na bicykli poslednou siedmou etapou v Pezinku a jeho krásnom okolí, ktorú s ním okrem stáleho sprievodcu Lukáša Grešša absolvoval aj jeho veľký podporovateľ – herec Ivan „Tuli“ Vojtek. Siedma jazda odštartovala v pezinskom kameňolome. Odtiaľ Petrova cesta pokračovala do bývalej baníckej osady Zumberg pred Psychiatrickou nemocnicou Philippa Pinela, kde ho už čakali baníci z Malokarpatského baníckeho spolku, aby mu priblížili vznik a históriu banského náučného chodníka v Pezinku. Ďalšou zastávkou bol Schaubmarov mlyn, v ktorom Petra Káčera a jeho tím privítali symbolicky chlebom a soľou. V programe nechýbala ani ideálna trasa pre bicykel – Vinohradnícky náučný chodník s prestávkou na občerstvenie a stretnutie s členmi Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov pri Váhadlovej studni a Domčeku Celestín, ktorí Petrovi v rozhovoroch priblížili históriu aj súčasnosť dorábania vína v našom kraji. Trasu po Pezinku a zároveň celé tohtoročné putovanie po Slovensku ukončil Peter v Zámockom parku za prítomnosti vedenia mesta, pezinských baníkov, vinohradníkov a vinárov, partnerov projektu a ďalších podporovateľov.

Každá etapa v rámci podujatia Káčer na bicykli je venovaná konkrétnej rodine alebo jednotlivcovi, ktorí sa obrátili na Nadáciu TA3 so žiadosťou o pomoc. V Pezinku bicykloval Peter Káčer na pomoc pre dva a polročného chlapčeka Martinka Palgutu z Hranovnice, ktorý bojuje s viacerými závažnými diagnózami. Viac informácií o Martinkovi nájdete v tomto videu: https://bit.ly/3gnatkD. Pomôcť môže každý. Stačí poslať SMS v hodnote 1 € na číslo 832 platné v sieti všetkých mobilných operátorov. Štát ani telekomunikačné spoločnosti si z tejto sumy nič neberú, preto je celá prostredníctvom Nadácie TA3 poukázaná na pomoc tým, ktorí to potrebujú.

Na pomoc sociálne slabým a znevýhodneným rodinám alebo jednotlivcovom z Pezinka poputuje aj finančný dar v hodnote 1 000 €, ktorý Peter Káčer a Nadácia TA3 poskytli v rámci podujatia Káčer na bicykli mestu Pezinok.
Ak vás zaujíma, ako vyzerala Petrova charitatívna cyklotúra v Pezinku a jeho okolí, pozrite si nasledujúcu reportáž televízie TA3: https://bit.ly/3dYopQz. Z celého siedmeho ročníka charitatívnej akcie Káčer na bicykli chystá TA3 aj súhrnný dokument, ktorý vám priblížime aj prostredníctvom mestských médií.

Poďakovanie na záver

Mesto Pezinok sa chce aj touto cestou veľmi pekne poďakovať:

•    Petrovi Káčerovi a jeho spolujazdcom Lukášovi Greššovi a Ivanovi „Tulimu“ Vojtekovi i celému tímu Nadácie TA3 za to, že do tohto ročníka podujatia Káčer na bicykli vybrali aj naše mesto,

•    starostke obce Slovinky Gabriele Kopnickej za jej nápad, aby bol 7. ročník charitatívnej akcie Káčer na bicykli venovaný slovenským miestam s baníckou tradíciou,

•    všetkým lokálnym združeniam, organizáciám a jednotlivcom, ktorí pomohli zorganizovať pezinskú etapu – Malokarpatskému baníckemu spolku v Pezinku, neziskovej organizácii Barbora a jej projektu Geopark Malé Karpaty, Schaubmarovmu mlynu, Združeniu pezinských vinohradníkov a vinárov, Vladovi Píšovi a jeho levanduľovej záhrade, Romanovi Féderovi, Šimák zámku Pezinok, pracovníkom Mestského podniku služieb, príslušníkom Mestskej polície Pezinok  aj našej TV Pezinok.

•    spoločnostiam, ktoré poskytli darčeky pre Petra a jeho cyklistických sprievodcov – ATHEA, s.r.o. – pezinskej pražiarni kávy Bozin Roastery, chránenej dielni Pezinská dielnička, Čokoládovni Mlsná Emma a pezinskej koláčikovni Marlotka.

Referát propagácie a komunikácie
Mestský úrad Pezinok