Pozývame vás na prechádzku vianočným Pezinkom

Táto informácia bola publikovaná od 03. 12. 2020 do 05. 12. 2020

Radničné námestieVšade už dýcha adventno-vianočná atmosféra. Centrum Pezinka nevynímajúc. Ak máte chuť nadýchať sa jej aj vy, príďte sa prejsť mestom. Už v piatok (4. 12.) sa rozsvieti Radničné námestie a ul. M. R. Štefánika.

Pandemická situácia mestu nedovoľuje organizovať hromadné podujatia, preto pre vás pripravilo aspoň príjemnú, doslova žiariacu, atmosféru v centre. Vaše kroky počas prechádzky osvetlia stovky drobných svetielok na Radničnom námestí a pozdĺž Štefánikovej ulice. Rozsvieti sa aj Zámocký park, ktorý môže byť ďalšou zastávkou pri vašom putovaní vianočnou atmosférou Pezinka.

Pezinské vianočné trhy v takej podobe, v akej ich poznáte z minulých rokov, sa organizovať nemôžu. Mesto však hľadalo alternatívu a preto, pri dodržaní všetkých opatrení, v centre umiestnilo zopár stánkov, v ktorých sa budete môcť počas víkendovej prechádzky zastaviť a kúpiť si vianočný tovar. Stánky budú súčasťou vianočnej atmosféry počas všetkých troch nadchádzajúcich víkendov, od piatku do nedele v čase od 10.00 do 20.00 h. Prosíme vás, aby ste pri nich dodržiavali všetky opatrenia, najmä dvojmetrové odstupy a nosili rúška.

„Mrzí nás, že aktuálna situácia nám neumožnila zorganizovať vianočné podujatia tak, ako by sme si priali. Vianoce sú však najmä o spolupatričnosť, ľudskosti. A tie by mali v tejto situácii jednoznačne vyhrať. Mesto pre Pezinčanov, ale aj návštevníkov, pripravilo bohatšiu vianočnú výzdobu. Preto pozývam všetkých spoluobčanov na prechádzku vianočným mestom. Príďte si vychutnať atmosféru, aj napriek ťažkej dobe, v ktorej aktuálne žijeme,“ hovorí primátor Pezinka Igor Hianik.

Aké by to boli Vianoce bez stromčeka? Nebude chýbať ani v Pezinku. V sobotu (5. 12.) sa rozsvieti majestátny smrek na Radničnom námestí. Bude to vyvrcholenie vianočného „rozsvietenia“ mesta.

Vychutnajte si všetko, čo vám vianočné mesto ponúka. Vychutnajte si prechádzku VIANOČNÝM PEZINKOM.