Enormný záujem o zber elektroodpadu v Pezinku

Táto informácia bola publikovaná od 22. 12. 2020 do 05. 01. 2021

Enormný záujem o zber elektroodpadu v Pezinku Pred niekoľkými dňami sa  v našom meste konal zber veľkorozmerného elektroodpadu priamo z pohodlia vášho domova. Záujem oň bol v Pezinku štvornásobne vyšší ako v iných slovenských mestách. Aj vďaka tejto forme zberu je naše mesto ekologickejšie.

Prvý bezplatný zber veľkorozmerného elektroodpadu, ktorý sa v našom meste uskutočnil 5. decembra, priniesol zaujímavé výsledky. Vyzbieralo sa  48 chladničiek a mrazničiek, ktoré spolu vážili takmer 2 a pol tony. O čosi menší počet, 46, bolo veľkých spotrebičov typu umývačka, práčka, sporák a pod. Ich hmotnosť  dokopy presahovala 2 tony. Spolu s týmito veľkými spotrebičmi odovzdali Pezinčania aj 21rôznych menších domácich spotrebičov, ktoré spoločne vážili 80 kg.

Za celý Pezinok sa podarilo vyzbierať 115 kusov spotrebičov s celkovou hmotnosťou  4 510 kilogramov. Keby sa takýto zber u nás nekonal, tieto spotrebiče by skončili pri kontajneroch alebo by ich Pezinčania museli zaviezť na zberný dvor.
Pokiaľ by ste po Vianociach chceli vyhodiť staré spotrebiče, najbližšiu možnosť budete mať 16. januára, kedy sa opäť uskutoční zber veľkorozmerného elektroodpadu. Stačí sa minimálne dva dni pred termínom zberu objednať cez www.zberelektroodpadu.sk.