Alkohol za volant nepatrí

Táto informácia bola publikovaná od 15. 04. 2021 do 20. 04. 2021

Ilustračné foto. Zdroj: TASROkresné riaditeľstvo PZ v Pezinku upozorňuje vodičov na zodpovednosť, ktorú nesú za seba aj za ostatných účastníkov cestnej premávky. Vozidlo, ktoré riadi vodič pod vplyvom alkoholu sa stáva nevyspytateľnou zbraňou, ktorú má v rukách nezodpovedný vodič. Alkohol za volant nepatrí.

Ak ste vodič a pili ste alkohol, za volant už nesadajte. Využite alternatívu, ktorá je bezpečnejšia. Použite taxík, hromadnú dopravu alebo požiadate niekoho, kto by bol ochotný vás zaviesť. Alkohol znižuje schopnosť sústrediť sa, ako aj správne a v čas reagovať na situácie v cestnej premávke. Navyše na území Slovenskej republiky platí nulová tolerancia alkoholu u vodiča. Polícia je pri kontrolách zameraných na požívanie alkoholu  nekompromisná a stále v nich pokračuje.

Vodič  by mal byť k sebe, ale aj k ostatným účastníkom cestnej premávky zodpovedný a vyhýbať sa jazde autom po požití alkoholických nápojov, ktoré výrazne ovplyvňujú naše reakcie a vnímanie.  Keď polícia pri kontrole zistí, že vodič pil pred jazdou alkohol, hrozí mu zadržanie vodičského preukazu, zákaz činnosti, pokuta, či hrozba väzenia. Navyše môže takýto vodič spôsobiť dopravnú nehody, ublíženie na zdraví, či dokonca smrť.

Okresné riaditeľstvo PZ v Pezinku ďakuje každému vodičovi, ktorý je zodpovedný a uvedomuje si riziká spojené s požívaním alkoholu.

OR PZ Pezinok