Alena Polakovičová vzdáva svojou výstavou poctu Pezinku i okolitým mestám

Táto informácia bola publikovaná od 06. 10. 2021 do 14. 10. 2021

Alena Polakovičová vzdáva svojou výstavou poctu Pezinku i okolitým mestámAlena Polakovičová pozýva na výstavu svojich obrazov Pohľady na obľúbené miesta, ktorú nájdete od 4. októbra 2021 v minigalérii na 1. poschodí Domu kultúry v Pezinku. Obrazy maľované akvarelom, ako aj akrylovou technikou sledujú zaujímavé miesta v Pezinku, Modre, Trnave i v Bratislave.

„Sú to pomerne známe zákutia, ktoré navštevuje veľa ľudí. Nájdete tu pohľad na vinohrady na Rozálke, staré hory, ale tiež hrozno a víno, ktoré k vinohradníckemu mestu patria,“ predstavila svoju výstavu autorka Alena Polakovičová.

Právnička, ktorá sa našla v maľovaní - aj tak možno charakterizovať Alenu Polakovičovú. Maľovaniu sa začala venovať v roku 2011 po ukončení profesionálnej kariéry právničky. V zdokonaľovaní svojho talentu jej pomohlo okrem absolvovania individuálneho výtvarného kurzu aj Akadémie tretieho veku vo viacerých odboroch. Je súčasťou Pezinského kreatívu - združenia seniorov neprofesionálnych výtvarných umelcov pôsobiacich v našom meste.