V Pezinku zostáva linka 522 aj naďalej v prevádzke

Táto informácia bola publikovaná od 12. 11. 2021 do 19. 11. 2021

Igor Hianik - podpis zmluvy Slovak Lines

Vedenie mesta uzatvorilo zmluvu so Slovak Lines, vďaka ktorej je zabezpečená doprava medzi železničnou stanicou a Pinelovou nemocnicou cez sídlisko Sever a mestskú časť Cajla.

Nová zmluva je uzavretá na obdobie dvanásť mesiacov. Počas tohto obdobia sa mesto pripraví na obstaranie komplexných služieb MHD. Linka 522 bude premávať podľa nového grafikonu každú hodinu. Pri výbere časov boli rešpektované potreby prepravy obyvateľov do a z práce, zamestnancov nemocnice a detí do a zo školy, poprípade z krúžkových aktivít.

„Záleží mi na zachovaní spojov v rámci mesta, preto bolo dôležité, ale zároveň náročné, dohodnúť zmluvu tak, aby sme verejnú dopravu od 15.novembra plynule zachovali. Aktuálnu situáciu dopravcov, ktorá vznikla, nebolo možné predvídať. Som rád, že sme situáciu vďaka skvelému tímu na MsÚ vyriešili v expresnom čase a v prospech obyvateľov Pezinka. Vyrokovaná služba bude dokonca pre obyvateľov bezplatná. V spustenom režime budeme sledovať spokojnosť obyvateľov a v prípade zvýšenej potreby, a možnosti dopravcu, sa budeme snažiť spoj posilniť. Teším sa z tohto malého úspechu. “,  uviedol primátor mesta Pezinok Igor Hianik.

Od polovice novembra bude mať Bratislavský samosprávny kraj nového regionálneho dopravcu – spoločnosť Arriva. Zmluva medzi BSK a novou dopravnou spoločnosťou bola podpísaná začiatkom októbra. Všetky mestá Bratislavského samosprávneho kraja bez vlastnej MHD tak mali na vypracovanie zadania a dohodnutie nových prepravných zmlúv veľmi málo času.

Grafikon - podpis zmluvy Slovak LinesPôvodný dopravca zabezpečoval okrem medzimestskej dopravy aj autobusovú dopravu v rámci mesta. Pre mesto Pezinok bolo teda logickým riešením, aby služby v rovnakom rozsahu zabezpečil nový dopravca-Arriva. Keďže nedošlo k vzájomnej dohode medzi novým poskytovateľom dopravných služieb medzimestskej dopravy a mestom Pezinok, muselo mesto pristúpiť k dočasnému riešeniu, ktoré má zabezpečiť zachovanie prevádzky na linke 522.

Od 11. decembra upravujú ŽSR grafikon vlakov, preto, už teraz upozorňujeme, že zhruba po mesačnej prevádzke príde aj k úprave časov aj na linke 522 tak, aby zostalo zabezpečené napojenie na vlakové spoje.


Príloha: