Mesto vymenilo kontajnery na textil

Táto informácia bola publikovaná od 15. 12. 2021 do 21. 12. 2021

Mesto vymenilo kontajnery na textilKopy odpadu vedľa kontajnerov s textilom by mali byť už minulosťou. Prispejú k tomu nové nádoby na textil, fotopasce i kamerový systém, ktorý plánuje mesto zaviesť na problematických kontajnerových stojiskách, ako napríklad  pri Amfiteátri.

Do konca roka  nahradia staré kontajnery spoločnosti Textil Eco nové od Ekocharita Slovensko, s ktorou mesto spolupracuje už viac ako rok a má s ňou najlepšie skúsenosti. Sú vybavené senzormi detegujúcimi naplnenosť nádoby a zabezpečené tak, aby sa do nich  nikto nedostal. Preto je možné do kontajnerov  vkladať maximálne 30 litrové vrecia s oblečením. Okrem toho je na všetkých kontajneroch telefonický kontakt, kam môžete volať v prípade poškodenia, nefunkčnosti senzoru, prípadne neporiadku okolo.

„Šatstvo by malo byť vypraté, bez poškodenia, umožňujúce jeho následné použitie. Topánky musia byť v pároch a zviazané, resp. spárované iným spôsobom.“  vysvetlil Tomáš Kunák z občianskeho združenia Ekocharita Slovensko. Aktuálne ich je v Pezinku 27 , pričom počet sa ešte zvýši.

Veríme, že aj tieto kroky prispejú k čistejšiemu a krajšiemu Pezinku.

Mesto vymenilo kontajnery na textil