Vďaka zamestnancom mesta je Kučišdorfská dolina čistejšia

Táto informácia bola publikovaná od 06. 04. 2022 do 12. 04. 2022

Ilustračné foto

Zamestnanci mestského úradu prispeli k čistejšej Kučišdorfskej doline. Počas akcie „Čistenie mesta“, ktorá sa konala v posledný marcový deň, vyzbierali približne 30 vriec rôznorodého odpadu.

„Za referát životného prostredia sme úprimne veľmi radi, že na úrade sa nájde kopec dobrovoľníkov, ktorí si aj popri množstve agendy nájdu čas a radi priložia ruku k dielu. Aj napriek pochmúrnemu počasiu sa nám podaril veľmi slušný výsledok,“ uviedol vedúci referátu životného prostredia, komunálnych služieb a dopravy Róbert Láska.

Ako ďalej priblížil, medzi odpadmi našli aj rôzne kuriozity ako zakopaný fúrik plný skla, plechovice a fľaše od olejov, množstvo autodielov či staré koberce.

Heslo akcie znelo: „Mesto Pezinok a jeho okolie nám nie je ľahostajné!“ Samospráva verí, že táto myšlienka osloví aj obyvateľov Pezinka. „Ďalšiu podobnú akciu, už aj so zapojením občanov, plánujeme v mesiaci máj a veríme, že občanom záleží na tom, ako mesto Pezinok vyzerá,“ dodala vedúca oddelenia stratégie a životného prostredia Daniela Vašková Kasáková.
Lokality a miesta, kde sa bude zbierať odpad, zverejníme na facebookovej a webovej stránke mesta.