Stolnotenisový 24-hodinový maratón

Táto informácia bola publikovaná od 09. 10. 2006 do 09. 12. 2006
PEZINOK - Dňa 6. 10. 2006 v piatok o 15. hodine odštartovali 24 hodinový NON STOP zápas dvoch trojčlenných družstiev. Akcia sa konala v Kultúrnom centre, Holubyho 42.
Aktérmi tohto pokusu o rekord sú Pezinčania - Rudolf Herda, Ján Belai, Ladislav Vizent, František Béber, Branislav Belohlávek a Eman Hrdlovič.

Úvodne stretnutie slávnostne odohral primátor Pezinka Oliver Solga a prezident SSTZ Zdenko Kríž. Po spoločnej fotografii sa začalo hrať na ostro. Prvý duel bol štvorhra, v ktorej nastúpili Béber s Belohlávekom proti Herdovi a Belayovi. Záverečnou dvojhrou dali Hrdlovič a Belay po 24 hodinách a 14 minútach a 10 sekundách bodku čerstvým rekordom. Celkom pezinskí stolnotenisti odohrali 12 úplných stretnutí a z posledného 13 len 7 zápasov, celkom ich však zaevidovali až 127. V bodom hodnotení stretnutí vyšlo skóre lepšie v prospech modrých 11:7. Celkom sa na rozhodcovskej stoličke vystriedalo 6 arbitrov, z toho jeden medzinárodný. Za svoj "lepší" výkon prevzali modrí Pohár prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča, ktorý im osobne odovzdal zástupca kancelárie prezidenta SR Dárius Rusnák.

Celý rekordmanský tím prevzal certifikát z Knihy slovenských rekordov za viac ako 24 hodín trvajúci stolnotenisový výkon, ktorý je zaradený ako ustanovujúci. Rudolf Herda prevzal z rúk primátora pohár ako najúspešnejší hráč. Podklady z tohto rekordu budú odoslané aj do Londýna, kde si organizátori podali žiadosť o jeho zaradenia medzi svetové rekordy.

Pezinok sa tak stal mestom, kde sa konali už dve dvadsaťštyri hodinovky, prvou bola plavecká štafeta začiatkom tohto roka. V oboch prípadoch mesto podporilo tieto projekty a prispelo tak k popularizácií športového diania vo svojom meste.

Zahrali si tu aj aj osobnosti moderátor Mravec a dirigent Kostka.
Najstarším účastníkom bol 48 ročný Rudolf Herda, najmladším 20 ročný Ladislav Vizent.


Spracoval:

SK.REKORDY
Igor Svitok
Fraňa Kráľa 7
902 01 Pezinok
info@rekordy.sk
www.rekordy.sk
mobil: +421 905 292 324