Pezinský Permoník prináša bohatý program na celý víkend

Táto informácia bola publikovaná od 08. 08. 2019 do 11. 08. 2019

Druhý augustový víkend bude patriť minerálom, fosíliám a drahým kameňom. 23 ročník tradičného podujatia Pezinský Permoník sa začína už v piatok 9. augusta o 12.00 h v spoločenskej sále Pezinského kultúrneho centra. Slávnostné otvorenie je naplánované na 17.00 h. Tešiť sa môžete na výstavy Padnuté hviezdy, Minerály a blato Malých Karpát, Lentikula, Pajštúnske diamanty, Kameň z vína, Permoník očami detí. V priestore pred Pezinským kultúrnym centrom (PKC) nájdete Malú vínnu uličku, kapelu Jindroband Blue Notes, Funny Fellows a modranský Bukasový masív.

V sobotu 10. augusta je pre návštevníkov pripravený program už od 9.00 h. Pred PKC si môžete pozrieť pouličné ryžovanie zlata, tvorivé dielne či ohňovú show. Vo vinohradoch pod Starou horou budú v rámci spriatelenej akcie Víno pod hviezdami prebiehať bežecké preteky a neskôr si prídu na svoje i milovníci lokálnych vín. Foyer PKC ponúkne prednášky o meteoritoch, čiernych dierach, tmavej hmote a kozmickej pavučine.

Nedeľný program sa začína o 10.00 h. Bude sa maľovať, putovať históriou, ryžovať zlato. Nebude chýbať ani divadlo, cirkusová show či hra na rytmické tónové nástroje.

Pezinský Permoník ponúka aj tento rok pestrý program pre malých aj veľkých. My vás srdečne pozývame a prajeme príjemnú zábavu počas celého víkendu.