Ekotopfilm

46. ročník medzinárodného filmového festivalu.

Filmový festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM prináša do Pezinka výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Naším cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Festival štartuje už ráno! Doobedie patrí deťom z vopred prihlásených základných a stredných škôl. V rámci nášho Junior festivalu sa zameriavame na environmentálnu výchovu žiakov, kde prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učíme deti k zodpovednosti voči nášmu prostrediu.

Podvečer patrí kinosála verejnosti. Pohodlne sa usaďte a nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku. Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta vám prinášame aj sprievodný program "mimo plátna", kde diskutujeme s našimi hosťami na aktuálne témy.

PROGRAM:
16:00  BIELY VLK – ARKTICKÝ DUCH
17:00  STAČÍ MÁLO
18:00  MIMO PLÁTNA: DOBA PLASTOVÁ. BUDE V OCEÁNOCH VIAC PLASTOV AKO RÝB?
19:00  DILEMA MÄSOŽRAVCOV
20:00  SVET BEZ HMYZU
20:30  AKTIVISTKA

U nás máte VSTUP VOĽNÝ!
Vezmite rodinu, partnerov, kamarátov a príďte nás pozrieť. Tešíme sa na vás!

Viac informácií o programe nižšie v diskusii podujatia a na: https://www.ekotopfilm.sk/program-pezinok


Dátum:   11. 11. 2019, 8.00 h
Miesto:   Dom kultúry (veľká sála / malá sála)
Kontakt: Pezinské kultúrne centrum; tel.: 033/641 39 49, e-mail: dkpezinok.info@gmail.com