Tretí marcový týždeň - týždeň finančnej gramotnosti - odštartovali žiaci 5. ročníka ZŠ Orešie, dvojhodinovou vzdelávacou aktivitou v sídle Národnej banky Slovenska s názvom „Peniaze a hospodárenie s nimi“. Cieľom prednášky bola finančná osveta. Žiaci sa počas zážitkového vzdelávania naučili o obchodovaní a platení v minulosti, výmennom obchode, prvých minciach v podobe mušlí, ale aj grošoch a dukátoch. Prednáška pokračovala osvetou o funkcii bánk, hrubej a čistej mzde, príjmoch a výdavkoch, úvere a úroku, o nesprávnosti prehnaného míňania a sporenia, o falošných bankovkách a samotnej úlohe NBS.
Žiaci ocenili aj interaktívnu hru na cechy, v ktorej si vymieňali tovar za účelom získania materiálu na výstavbu obrany pred nepriateľom. Počas týždňa finančnej gramotnosti sa k piatakom pridali aj ich rovesníci a to simulovanou hrou na obchod, v ktorej sledovali akcie potravín, nerozvážne míňanie a správne hospodárenie. Na bločkoch zo supermarketov sledovali položky, za ktoré najviac míňajú v rámci rodinného a osobného rozpočtu.
Najmladší žiaci školy s pomocou svojej triednej učiteľky zvládli dokonca vytvoriť LapBook, pripraviť večeru a prediskutovať, koľko na ňu, vzhľadom na rodinný rozpočet môžu minúť. Neobišla sa ani často diskutovaná téma vreckového, sporenie a darovanie peňazí, zloženie mincí a bankoviek po chemickej stránke, správne hospodárenie, vyčíslenie spoločenskej hodnoty zvierat a rastlín - úvaha o stanovení výšky peňažnej hodnoty konkrétnych druhov, pričom cieľom okrem novonadobudnutých poznatkov bol aj rozvoj metakognície a kritického myslenia.
Týždeň finančnej gramotnosti sa na ZŠ Orešie ukončil krátkymi projektami v anglickom jazyku.